Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kopõtin: kaitsevägi andis Metsavasele kõik, seetõttu on reetmine eriti alatu

Ajaloolane ja kirjanik Igor Kopõtin, kelle 2016. aasta raamatus "Laigulised edulood" on suur osa pühendatud nüüdseks riigireetmises kahtlustatavale Deniss Metsavasele, tunnistas, et on sügavalt šokeeritud.

"Ta ei reetnud ainult kaitseväge, vaid kõiki neid, kes on temaga koos teinud ja käinud ja kes on teda uskunud. Räägitakse, et kirjanik on justkui hingede insener, peaks läbi nägema inimest, kellest ta kirjutab. Paraku ei osanud tollal sellist probleemi näha," rääkis Kopõtin intervjuus "Ringvaatele".

Kopõtini hinnangul jättis Metsavas mulje kui eeskujulikust ohvitserist, mistõttu on arusaamatu, kuidas ei läinud tema sõnad ja teod kokku.

"Ta on olnud patriootlikult meelestatud, ta on teinud hiilgava karjääri. Tema käitumine ja distsipliin oli laitmatu. Kaitsevägi on andnud talle kõik võimalused selle karjääri tegemiseks. Ta on üks vähestest eestivenelastest, kes on saanud majoriks. Tal on olnud korralik palk. Ta on õppinud Soomes, sõjakoolis saanud magistrikraadi. Ta viibis ka Afganistanis. Seetõttu on reetmine eriti alatu. Ei saa aru motiividest, miks ta otsustas nii käituda," tunnistas Kopõtin.

"Ringvaatele" andis intervjuu ka riigiprokurör Inna Ombler, kes uue detailina ütles, et Metsavas otsustas anda ütlusi, kuigi kahtlustataval on õigus seda ka mitte teha.

"Saab öelda ka seda, et menetluses on viiteid muu hulgas selle kohta, et kahtlustatavad on salastatud teavet edastanud ka tasu eest," ütles Ombler, jättes summa suurusjärgu ütlemata.

Asitõendite vettpidavuse kohta lausus ta, et usub kaitsepolitsei ja prokuratuuri koostöösse ja suutlikusesse viia kohtu ette vettpidavad tõendid.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: