Põhja-Korea pidas paraadi ilma ballistiliste rakettideta

{{1536482220000 | amCalendar}}
Foto: Ed Jones/AFP/Scanpix

Põhja-Korea ei näidanud riigi 70. aastapäeva sõjaväeparaadil ühtki mandritevahelist raketti ning pole teada ka seda, kas president Kim Jong-un üritusel kõnega üles astus.

Paraadilt filmitud kaadreid ei ole avaldatud, kuid uudisteagentuuri AFP kohapeal viibinud reporter ja NK News, kes sai fotosid Põhja-Korea televisioonist, kinnitasid, et ballistilisi rakette paraadil ei näidatud, vahendas BBC.

Paraadi jälgitakse suure tähelepanuga, saamaks vihjeid Põhja-Korea relvaarsenali ja väidetava tuumavabaks muutumise kohta. Mõned analüütikud on pakkunud, et Kim hoiab pärast USA presidendi Donald Trumpiga kohtumist meelega tagasihoidlikumat joont ning mandritevaheliste rakettide demonstreerimist oleks peetud provokatiivseks.

Juunis leppisid Kim ja Trump kokku, et töötavad Korea poolsaare tuumavabaks muutmise suunas, kuid mingit ajakava ega protsessi üksikasju paika ei pandud.

Kõrgetasemelised visiidid ja kõnelused on pärast seda jätkunud, kuid USA riigisekretäri Mike Pompeo visiit jäeti viimasel hetkel ära ning mõlemad pooled on üksteist süüdistanud protsessiga venitamises.

Twitteris kiitis Põhja-Korea liidrit Kim Jong-uni rakettideta paraadi eest USA president Donald Trump. 

Toimetaja: Karin Koppel, Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: