Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tõniste ei tõtta Danskelt kompensatsiooni nõudma

Rahandusminister Toomas Tõniste pidas positiivseks Danske panga raportis kinnitatut, et Eesti finantsinspektsioon juhtis juba aastaid tähelepanu võimalikele riskidele ja rikkumistele, mida pank viimaks arvesse võttis.

Danske on meie mainet tugevalt kahjustanud, kas meil on plaan nõuda näiteks kompensatsiooni?

Jah, siin tuleb nõus olla, et mainele see kasuks pole tulnud. Kompensatsiooni küsimisega ma praegu ei tõttaks. Ootame ära uurimistulemused, mida on alustatud nii Eestis kui ka Taanis. Raport on alles üks esimesi samme.

Mis Eesti poolelt jäi tegemata?

Keeruline öelda, mis tegemata jäi. Positiivse poole pealt vaadates, siis Eesti finantsinspektsioon juhtis juba aastaid tähelepaenu võimalikele riskidele ja rikkumistele. Hea on see, et Danske pank lõpuks reageeris ja need riskantsed mitteresidentide tehingud siin ka lõpetati.

Taani parteid leppisid kokku, et karmistavad karistusi rahapesu eest. Kas Eesti kavatseb ka seaduseid karmistada?

Eesti poole pealt on ka menetluses eelnõud ja mõtted just karistuste karmistamise koha pealt. Samuti on teemaks pöördtõendamine ja halduskonfiskeerimine. Tuleb jälgida ka teist poolt, et me ei kägistaks selle juures ausaid ettevõtteid.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: