Bloomberg: USA föderaalreserv uurib Deutsche Banki seost Danske skandaaliga

Deutsche Bank.
Deutsche Bank. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Bloombergi allikate kinnitusel alustas USA Föderaalreserv uurimist Deutsche Banki suhtes saamaks rohkem informatsiooni kahtlaseks peetud ja miljardite dollariteni ulatunud tehingute kohta Danske Bankiga.

Artikli kohaselt on föderaalreservi uurimine algfaasis ja hetkel uuritakse, kas Deutsche Banki USA haru jälgis adekvaatselt ülekandeid, mis laekusid Danske Banki Eesti filiaalist.

Danske Bank, mis kasutas korrespondentpankasid nagu Deutsche Bank raha liigutamiseks välismaale, on praeguseks tunnistanud, et suur osa Eesti filiaali kaudu liikunud 230 miljardist dollarist võis olla kahtlast päritolu.

USA võimud nõuavad, et Ameerika Ühendriikide jurisdiktsiooni all tegutsevad pangad jälgiksid oma kliente ja viimaste tehinguid, et märgata võimalikku rahapesu. Sellekohastest tähelepanekutest tuleb ka USA võimudele teada anda. Föderaalreserv on omakorda üks instantse, mis peab tagama, et pankadel oleksid olemas adekvaatsed järelevalvesüsteemid selliste kohustuste täitmiseks.

Danske panga skandaali vilepuhuja Howard Wilkinson on rääkinud, et suur osa kahtlasest rahavoost liikus läbi Deutsche Banki USA haru.

Allikate kinnitusel on Deutsche Bank juhtumi asjus USA võimudega koostööd teinud.

Deutsche Banki ja USA föderaalreservi pressiesindajad ei soovinud selle artikli jaoks sisulisi kommentaare anda.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: