Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Randjärve advokaat: ametisse nimetamisega sai leping sisuliselt sõlmitud

Laine Randjärv.
Laine Randjärv. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Laine Randjärv, kelle SA Eesti Kontserdi nõukogu esmalt juhatuse liikmeks nimetas, ent siis otsuse tühistas, palkas end esindama advokaadi, kes väidab, et kuivõrd juhatuse liikme leping sai suuliselt juba sõlmitud, siis võib nõukogu Randjärve ametist tagasi kutsuda küll, ent see võib kaela tuua kahjunõude.

Randjärve advokaadi Maria Mägi-Rohtmetsa hinnangul võib öelda, et juhatuse liikme leping sai Laine Randjärvega sõlmitud Eesti Kontserdi nõukogu poolt esitatud pakkumisega, mille Randjärv enne 24. oktoobrit (mil toimus nõukogu uus koosolek, kus varasem otsus ümber hääletati - toim.) vastu võttis, vahendab Delfi.

Mägi-Rohtmetsale teadaolevalt olid lepingu kõik olulised tingimused selleks ajaks paigas ja nõukogu midagi lisaks ei nõudnud, samuti ei teatatud, kas ja milline juhatuse liikme lepingut puudutav oluline tingimus on jäänud lahtiseks. Päev enne nõukogu uut koosolekut oli Randjärv aktsepteerinud ka töökuulutuses toodud kuupäeva 1. veebruarit 2019 oma tööleasumise kuupäevana, mida nõukogu ei võimaldanud muuta.

"Kuna 13.09.2018 Eesti Kontserdi juhatuse liikmeks valitud Laine Randjärve ametiaeg algab alles 1.02.2019, siis on ilmne, et ei saa olla tekkinud veel põhjust tema tagasikutsumiseks seoses juhatuse liikme kohustuste rikkumisega," kommenteeris Mägi-Rohtmets nõukogu esitatud etteheiteid, et Randjärv käitus avalikkuses juba Eesti Kontserdi juhina, ehkki seda veel polnud.

Advokaat selgitas, et juba valitud juhatuse liikme tagasikutsumise põhjuseks ei saa olla erinevate ametisse asumise tingimuste kohta küsimuste esitamine ega tööalaste korralduste kohta ettepanekute tegemine. "Kaugeltki pole selles puutumust riigikogu liikme poolt saadava seaduses ettenähtud hüvitisega või selle kasutamisega," rõhutas Mägi-Rohtmets.

"Tõsiasi on, et juba paika pandud juhatuse liiget võib nõukogu tagasi kutsuda igal ajal ja ka ilma põhjuseta, aga kui kokku pole lepitud teisiti, siis võib sellest tõusta kahjunõue lepingust või lepingueelsetest läbirääkimistest, mille osaks on ka konkurss. Kahju võib tekkida ka siis, kui läbirääkimisi on peetud ilma tegeliku soovita jõuda lepinguni või ka isiku õigustatud ootusest," teatas advokaat, lisades, et kas olukorrast ka kohtuasju koorub, veel ei tea.

"See sõltub nõukogu ja riigi, kui omaniku järgmistest sammudest ja muidugi seni nägemata dokumentidest," selgitas Mägi-Rohtmets.

Eesti Kontserdi korraldataval uuel konkursil kandideerimist ei pea Laine Randjärv advokaadi sõnul vajalikuks ega võimalikuks.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: