Eesti Kontsert ei sõlmi Laine Randjärvega lepingut

{{1540371360000 | amCalendar}}

Eesti Kontserdi nõukogu otsustas, et ei sõlmi lepingut Laine Randjärvega Eesti Kontserdi juhi kohale asumiseks.

Seda kinnitas pärast nõukogu koosolekut nõukogu esindaja Madli-Liis Parts.

"Meil oli väga palju eksitavat infot mingitel konkursi hetkedel ja me jõudsimegi selleni, et kuna on olnud nii konkursi ajal kui ka konkursi järgsel ajal erinevat informatsiooni, siis me ei saa sellistes tingimustes sõlmida lepingut. Me peame alustama puhtalt lehelt," ütles Parts.

Ta selgitas, et segadust tekitas meediasse jõudnud informatsioon seoses Randjärve tööle asumise ajaga.

"Aktuaalse kaamera" teatel kerkis ühe võimaliku takistusena esile tõik, et Laine Randjärvel kui äsjasel riiigikogu liikmel oleks esimestel töökuudel olnud häritud Peterburi Jaani kirikuga seotud tööreisid Venemaale.

"See oli ka üks info, mis meieni jõudis pärast konkursi vestlusvooru toimumist ja tulemuste teatamist. Pärast küll selgus, et võib-olla ta saaks Venemaaga töötada, aga jah, see oli üks eksitavatest informatsioonidest," sõnas Parts.

Eesti Kontserdi juhi leidmiseks korraldatakse tema sõnul uus konkurss, millel võib soovi korral kandideerida ka Randjärv.

Laine Randjärv ütles ERR-ile antud intervjuus, et Indrek Laul helistas talle kolmapäeval ja ütles, et talle ei antud volitusi Randjärvega lepingu sõlmimiseks, aga põhjendustest Laul ei rääkinud.

Randjärv rääkis, et oli nõus kõikide 5. oktoobril nõukogu poolt ette seatud tingimustega ja oli nõus asuma tööle 1. veebruarist 2019. "Ma ei esitanud vaidlustusi või mingeid uusi kuupäevi," ütles ta.

Vahetult pärast valituks osutumist soovis Randjärv ametisse asumist edasi lükata.

Ta rääkis, et kui 13. septembril olid viis nõukogu liiget tema poolt, siis teisipäevaks oli nõukogu meelsus kapitaalselt muutunud. "Mida ütleb see pretsedent järgmistele kandidaatidele?" küsis Randjärv.

Randjärv nimetas nõukogu tegevust pahatahtlikuks ja tema mainet kahjustavaks. Ta vihjas, et keegi võis nõukogu liikmeid vahepealsel ajal mõjutada.

Postimehe veebisaates "Otse Postimehest" ütles Randjärv vastuseks küsimusele, kas ta soovis tööleasumise osas ajapikendust esialgu seetõttu, et mitte ilma jääda riigikogu liikmetele ametiaja lõppemisel ette nähtud hüvitisest, et õigus hüvitisele kaob uue töölepingu sõlmimisel, mitte ametisse asumisel. "Ma poleks seda hüvitist niikuinii saanud," märkis ta.

Randjärv ütles, et soovis hiljem tööle asuda, et tegeleda varem tagasi lükatud doktoritööga.

13. septembril toimunud nõukogu koosolekul valiti Eesti Kontserdi juhatuse uueks liikmeks Laine Randjärv, kelle ametiaeg pidi algama 1. veebruarist 2019.

Randjärv teatas toona, et soovib olla riigikogus praeguse koosseisu lõpuni ja asuda seetõttu tööle Eesti Kontserdi juhina kuu aega hiljem.

Eesti Kontserdi nõukokku kuuluvad Indrek Laul (Estonia klaverivabrik), Margus Pärtlas (muusikaakadeemia), Tea Varrak (haridusministeerium)
Marika Tuusis (rahandusministeerium) ja Madli-Liis Parts (kultuuriministeeriumi muusikanõunik).

Eesti Kontserdi nõukogu otsustas lähiajal kuulutada välja uue konkursi organisatsioonile juhi leidmiseks. Praeguse juhatuse liikme Jüri Leiteni tööleping lõpeb 31. jaanuaril 2019.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: