Muusikaakadeemia juht taunib Randjärve suhtes tehtud otsust

{{1540453500000 | amCalendar}}
Ivari Ilja
Ivari Ilja Autor/allikas: Ülo Josing / ERR

Eesti muusika- ja teatriakadeemia rektor Ivari Ilja väljendas hämmingut, et Eesti Kontserdi nõukogu otsustas Laine Randjärvega jätta lepingu sõlmimata.

"Üks kõige arusaamatumaid juhtumeid. Loodetavasti esitab Eesti Kontserdi nõukogu lähitulevikus mingid tõsiseltvõetavad argumendid," kirjutas Ilja Randjärve sotsiaalmeedia postituse kommentaariks.

Ilja kuulus Eesti Kontserdi juhi leidmiseks moodustatud valikukomisjoni nõuandva väliseksperdina, hääletusõigust nagu teistelgi välisekspertidel tal ei olnud.

"Need argumendid, mida nõukogu nüüd esitas, ei tundu põhjendatud. Otsus on üllatav," ütles Ilja neljapäeval ERR-ile.

Ta tunnistas, et on viibinud välismaal ja pole asjaga seotud inimestega suhelnud ja selgitusi saanud. "Aga lähitulevikus võib-olla selgub midagi täpsemalt, mulle teadaolevalt oli Randjärv nõus 1. veebruarist asuma Eesti Kontserdi juhi kohale."

Eesti Kontserdi nõukogu otsustas kolmapäeval, et ei sõlmi lepingut Laine Randjärvega Eesti Kontserdi juhi kohale asumiseks, kuigi tema ametisse asumise oli nõukogu septembris heaks kiitnud.

"Meil oli väga palju eksitavat infot mingitel konkursi hetkedel ja me jõudsimegi selleni, et kuna on olnud nii konkursi ajal kui ka konkursi järgsel ajal erinevat informatsiooni, siis me ei saa sellistes tingimustes sõlmida lepingut. Me peame alustama puhtalt lehelt," ütles nõukogu esindaja Madli-Liis Parts.

ERR-i andmetel jagunesid viieliikmelises Eesti Kontserdi nõukogus hääled nii, et kolm riigi esindajat - Tea Varrak haridusministeeriumist, Marika Tuusis rahandusministeeriumist ja Madli-Liis Parts kultuuriministeeriumist - olid lepingu sõlmimise vastu ning muusikaakadeemia esindaja Margus Pärtlas ja Eesti Kontserdi nõukogu esimees Indrek Laul poolt.

Septembris, kui Randjärv Eesti Kontserdi juhi kohale välja valiti, hääletasid kõik nõukogu liikmed üksmeelselt tema kandidatuuri poolt.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: