Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Advokaat: Randjärv jääb ikkagi Eesti Kontserdi juhatuse liikmeks

{{1541398200000 | amCalendar}}
Laine Randjärv
Laine Randjärv Autor/allikas: ERR

Vandeadvokaat Maria Mägi-Rohtmets on seisukohal, et Laine Randjärv on endiselt valitud Eesti Kontserdi juhatuse liikmeks. Eesti Kontserdi kinnitusel pole aga Mägi-Rohtmetsa väited õiged.

Mägi-Rohtmets kirjutab oma arvamusloos Postimehes, et Randjärv valiti Eesti Kontserdi juhatuse liikmeks konsensuslikult 13. septembril nõukogu otsusega ning kolme nõukogu liikme hilisem meelemuutus asjade tegelikku seisu ei muuda.

Advokaat nentis, et kuigi nõukogu laiali saates leidis kultuuriminister, et kõik nõukogu poolt vastu võetud otsused on õiged ja kehtivad, siis õigus ise on teist meelt.

"Nimelt, juriidilise isiku organ ei saa juba vastuvõetud otsust tühistada, sest talle ei kohaldu tsiviilseadustiku üldosa seaduse tühistamise sätted. Riigikohus on öelnud, et sellisel oma varasema otsuse tühistamise otsusel ei ole õiguslikku tagajärge. Seega on kuni 24. oktoobrini tehtud otsused igati õiged ja 24. oktoobri nõukogu koosolekul tehtud otsus nende kehtivust ei muuda," märkis ta.

SA Eesti Kontsert saatis aga Mägi-Rohtmetsa väidete peale pressiteate, kus kinnitab, et Laine Randjärvega ei ole sõlmitud lepingut tema asumiseks juhatuse liikme kohale. "SA Eesti Kontsert korraldab juhatuse liikme leidmiseks uue konkursi pärast seda, kui uus nõukogu on kinnitanud konkursi tingimused," rõhutatakse teates.

Eesti Kontserdi teatel ei ole õige Randjärve advokaadi väide, nagu oleks Randjärv endiselt valitud SA Eesti Kontsert juhatuse liikmeks.

24. oktoobril otsustas Eesti Kontserdi nõukogu mitte volitada nõukogu esimeest Laine Randjärvega juhatuse liikme lepingut sõlmima. Samuti otsustati tühistada varasem, 13. septembri otsus, millega Randjärv valiti juhatuse liikme leidmiseks korraldatud konkursi võitjaks ning nõukogu otsustas korraldada uue konkursi. "Kuigi otsused ei olnud konsensuslikud, on need kehtivad. Otsuste põhjendused on välja toodud 24. oktoobri 2018 nõukogu koosoleku protokollis ning neid on ajakirjanduses korduvalt kajastatud," märgib Eesti Kontserdi esindaja.

"Kuigi Laine Randjärv tegi vahetult enne 24. oktoobri nõukogu koosolekut oma varasemates tingimustes järeleandmisi, ei ole SA Eesti Kontsert teinud Laine Randjärvele ettepanekut juhatuse liikme teenistuslepingu sõlmimiseks ega SA Eesti Kontsert juhataja ametiülesannete täitmisele asumiseks. 24. oktoobri koosolekul tehtud otsused on juriidiliselt kehtivad. Ainult läbirääkimistest lepingut ei teki," kinnitas Eesti Kontserti esindav Ellex Raidla vandeadvokaat Gerli Kilusk.

"Vaatamata sellele, et teemat saadab suur avalik huvi, ei pea me praeguses faasis korrektseks juriidilise teema detailset arutelu meedias," lisas Kilusk.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: