Randjärv palkas Eesti Kontserdi segaduses end esindama vandeadvokaadi

Laine Randjärv kommenteeris Eesti Kontserdi otsust.
Laine Randjärv kommenteeris Eesti Kontserdi otsust. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Riigikogu liige Laine Randjärv palkas enda esindajaks Eesti Kontserdi segaduses vandeadvokaadi Maria Mägi-Rohtmetsa, kelle sõnul Randjärve isiklikke õigusi oluliselt riivatud. Mägi-Rohtmets soovib Eesti kontserdi nõukogult konkursiga seotud dokumente.

"Randjärv on huvitatud, et iga konkurss mis korraldatakase riigile kuuluvas sihtasutuses toimuks korrektselt ja õiguspäraselt," ütles Mägi-Rohtmets ERR-ile.

Mägi-Rohtmets on seisukohal, et kui keegi on selles asjas suurt segadust külvanud ja ebaprofessionaalselt käitunud, siis on see SA Eesti Kontsert nõukogu.

"See, et Laine Randjärve ei kutsutud ega lubatud teda otseselt puudutava küsimuse arutamisele nõukogus, on oluline isiklike õiguste riive. Igal isikul on õigus viibida teda puudutava asja arutamise juures ja anda selgitusi," ütles Mägi-Rohtmets.

Mägi-Rohtmets palus kolmapäeval Eesti Kontserdi nõukogul esitada tutvumiseks kõik Eesti Kontserdi nõukogu otsused ja muud dokumendid, mis sisaldavad konkursiga seotud teavet, sealhulgas SA Eesti Kontsert juhatuse liikme ametikohale konkursi välja kuulutamise otsus ja konkursi tingimused; konkursi võitja välja valimise kord; uue juhatuse liikme valimise otsus; juhatuse liikme lepingu tingimused ja nende edastamine Laine Randjärvele; läbirääkimiste protokollid ja kirjavahetus; 24. oktoobril toimunud Eesti Kontserdi nõukogu protokoll ja otsus.

Laine Randjärv kinnitab, et tema soov saada Eesti Kontserdi juhiks on olnud siiras ja tuleneb tema erialasest ettevalmistusest: "Tahtsin ja tahan parimat alal, mida tõesti oskan. Usun, et mu kogemused saavad olla asutuse edasisel arendamisel suureks abiks. Kogu selle protsessi käigus, mis on järgnenud valituks osutumisele, olen soovinud saada edasiste töötingimuste kohta rohkem teavet, olen näidanud üles koostöövalmidust läbirääkimisteks ning olen vastanud avatult kõigile nõukogu poolt esitatud küsimustele," lausus Laine Randjärv.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: