Saar ootab Randjärvega seoses Eesti Kontserdi nõukogult selgitusi

Indrek Saar
Indrek Saar Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Kultuuriminister Indrek Saar ootab Eesti Kontserdi nõukogult selgitusi, kuidas oli korraldatud asutusele juhi leidmise protsess.

"Mina kultuuriministrina olen palunud, et mulle tehakse lähimal ajal ülevaade, kuidas valiku tegemine oli korraldatud. See on vajalik, et ma saaksin veenduda, et nõukogu andis endast parima tekkinud segaduse vältimiseks," ütles Saar neljapäeval ERR-ile.

Saar rõhutas, et kuna Eesti Kontsert on sihtasutus, siis on kogu otsustuspädevus nõukogu käes. Ta lisas, et tema ei mõjutanud ühtegi nõukogu liiget otsuse tegemisel, et Laine Randjärvega töölepingut Eesti Kontserdi juhi kohale ei sõlmitaks.

"Ja ma ei oska kommenteerida, miks ministeeriumite esindajad nõukogus olid Randjärve vastu. Seda peavad nad ise tegema. Neile on antud täielik pädevus, kuidas nad oma otsuseid teevad, aga see peab olema läbipaistev," rääkis Indrek Saar. "Annan endale sada protsenti aru, et kultuuriminister valikuprotsessi sellesse ei sekku, aga nüüd tagantjärele soovib avalikkus vastuseid."

Eesti Kontserdi nõukogu otsustas kolmapäeval, et ei sõlmi lepingut Laine Randjärvega Eesti Kontserdi juhi kohale asumiseks, kuigi tema ametisse asumise oli nõukogu septembris heaks kiitnud.

"Meil oli väga palju eksitavat infot mingitel konkursi hetkedel ja me jõudsimegi selleni, et kuna on olnud nii konkursi ajal kui ka konkursi järgsel ajal erinevat informatsiooni, siis me ei saa sellistes tingimustes sõlmida lepingut. Me peame alustama puhtalt lehelt," ütles nõukogu esindaja Madli-Liis Parts.

Nõukogu esimees Indrek Laul ei ole ajakirjandusele lepingu sõlmimata jätmise kohta kommentaare andnud.

ERR-i andmetel jagunesid viieliikmelises Eesti Kontserdi nõukogus hääled nii, et kolm riigi esindajat - Tea Varrak ja Marika Tuusis haridusministeeriumist ning Madli-Liis Parts kultuuriministeeriumist - olid lepingu sõlmimise vastu ning muusikaakadeemia esindaja Margus Pärtlas ja Eesti Kontserdi nõukogu esimees Indrek Laul poolt.

Septembris, kui Randjärv Eesti Kontserdi juhi kohale välja valiti, hääletasid kõik nõukogu liikmed üksmeelselt tema kandidatuuri poolt.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: