Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Nõukogu tegi ministeeriumile ettepaneku halvas majandusseisus Eesti Kontserdi saneerimiseks

Indrek Saar.
Indrek Saar. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Lisaks Laine Randjärve personaalküsimusele arutas Eesti Kontserdi nõukogu oma 24. oktoobri erakorralisel koosolekul ka riikliku kontsertorganisatsiooni majandusseisu. Selgus, et probleemid ei piirdunud 2016. aastaga, millega lõppes Hortus Musicuse audit, vaid need jätkuvad siiani. Seetõttu tegi nõukogu kultuuriministeeriumile ettepaneku kaaluda Eesti Kontserdi saneerimist.

Pärast seda, kui Eesti Kontserdi nõukogu otsustas oma erakorralisel 24. oktoobri koosolekul tühistada Laine Randjärve nimetamise asutuse direktoriks, küsis ERR.ee teabenõudega välja selle koosoleku protokolli.

Sellega seoses koorus aga välja üks teine teema, mida nõukogu samal koosolekul arutas. Nimelt enne seda, kui jõuti Randjärve personaalküsimuse punktini, arutas Eesti Kontserdi nõukogu asutuse majandusseisu üle, jõudes järeldusele, et see on nii halb, et tuleb kultuuriministeeriumile teha ettepanek kaaluda kontsertorganisatsiooni saneerimist.

Et majandusolukorda leevendada, kaalub ministeeriumi Eesti Kontserdi aitamist ka 2019. aasta toetussumma arvelt ning Eesti Kontsert omakorda pidi välja pakkuma oma ettepanekud, mille arvelt kulusid kärpida. Tagasisidet kärpeplaanile saab ministeeriumilt pärast kantsler Tarvi Sitsi naasmist puhkuselt, seisab nõukogu koosoleku protokollis.

Kultuuriminister Indrek Saar kinnitas ETV saates "Esimene stuudio", et ta ei oska Eesti Kontserdi majanduslikku seisu täpselt kommenteerida.

"Minu andmetel neil võib olla sel aastal rahavooline probleem, mis tähendab seda, et selleks, et oma arved ära maksta, on vaja neile järgmise aasta toetusest osa sel aastal ette anda ja tuleb tõsiselt vaadata otsa ka järgmiste aastate eelarvetele, et tulud ja kulud oleksid tasakaalus," kommenteeris minister.

Saneerimist pidas ta liiga reljeefseks väljendiks ja ütles, et ei saa teemat kommenteerida enne, kui on ära kuulanud auditikomitee seisukoha.

Saar lisas, et talle on kinnitatud, et Eesti Kontsert on oma eelarves põhimõtteliselt jätkusuutlik.

"See ei tohiks protsentuaalselt olla midagi sellist, mis muudaks Eesti Kontserdi jätkusuutmatuks. Sellele ma ootan vastust auditikomiteelt ja juhatuselt," kordas Saar.

Auditikomitee koguneb neljapäeva hommikul.

Minister Indrek Saar kutsus Eesti Kontserdi nõukogu sel nädalal täies koosseisus tagasi. Minister kinnitas, et organisatsiooni uue nõukogu ees seisab ka Eesti Kontserdi majandusseisuga arvestamine.

Eesti Kontserdi praeguse direktori Jüri Leiteni ametiaeg lõppeb 31. jaanuaril.

Eesti Kontserdi nõukogu 24. oktoobri erakorralise koosoleku protokoll.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: