Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kultuuriministeerium: Randjärvega ei ole lepingut sõlmitud

Laine Randjärv kommenteeris Eesti Kontserdi otsust.
Laine Randjärv kommenteeris Eesti Kontserdi otsust. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Kultuuriministeeriumi kommunikatsiooniosakonna juhataja Meelis Kompus ütles erinevalt Laine Randjärve esindavast vandeadvokaadist Maria Mägi-Rohtmetsast, et Eesti Kontserdi nõukogu ei ole Randjärvega lepingut sõlminud.

"SA Eesti Kontserdi juhatuse liikme konkursi võitis Laine Randjärv. 4. oktoobril otsustati SA Eesti Kontserdi nõukogu protokolliga anda volitused nõukogu esimehele Indrek Laulule juhatuse liikme lepingu tingimuste üle läbirääkimiste pidamiseks Laine Randjärvega. Lepingut Eesti Kontserdi juhatuse liikme ametikohale sõlmitud ei ole," ütles Kompus.

Kompuse sõnul soovib kultuuriminister Indrek Saar täit selgust, kas nõukogu oleks saanud tekkinud olukorda vältida. Minister ootab nõukogult ülevaadet konkursi läbiviimise protsessi kohta.

Randjärve esindav vandeadvokaat Maria Mägi-Rohtmets ütles, et ametisse nimetamisega sai leping Randjärve ja Eesti Kontserdi nõukogu vahel sisuliselt sõlmitud, kirjutas Delfi.

Randjärve advokaadi Maria Mägi-Rohtmetsa hinnangul võib öelda, et juhatuse liikme leping sai Laine Randjärvega sõlmitud Eesti Kontserdi nõukogu poolt esitatud pakkumisega, mille Randjärv enne 24. oktoobrit (mil toimus nõukogu uus koosolek, kus varasem otsus ümber hääletati - toim.) vastu võttis.

Mägi-Rohtmetsale teadaolevalt olid lepingu kõik olulised tingimused selleks ajaks paigas ja nõukogu midagi lisaks ei nõudnud, samuti ei teatatud, kas ja milline juhatuse liikme lepingut puudutav oluline tingimus on jäänud lahtiseks. Päev enne nõukogu uut koosolekut oli Randjärv aktsepteerinud ka töökuulutuses toodud kuupäeva 1. veebruarit 2019 oma tööleasumise kuupäevana, mida nõukogu ei võimaldanud muuta.

"Kuna 13.09.2018 Eesti Kontserdi juhatuse liikmeks valitud Laine Randjärve ametiaeg algab alles 1.02.2019, siis on ilmne, et ei saa olla tekkinud veel põhjust tema tagasikutsumiseks seoses juhatuse liikme kohustuste rikkumisega," kommenteeris Mägi-Rohtmets nõukogu esitatud etteheiteid, et Randjärv käitus avalikkuses juba Eesti Kontserdi juhina, ehkki seda veel polnud.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: