ERR Moskvas: Venemaa toetab ÜRO ränderaamistikku, kuid näeb selles ka vigu

Foto: Vladimir Pesnya/Sputnik/Scanpix

Mida lähemale jõuab Marrakechi tippkohtumine, seda enam riike loobub toetamast ÜRO ränderaamistikku - lisaks USA-le ja Ungarile on viimaste nädalatega leppele selja pööranud ka Austraalia, Iisrael, Poola, Ungari, Bulgaaria, Horvaatia ja Tšehhi. Seevastu Venemaa ei ole oma toetavat seisukohta muutnud.

Vene välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova ei tahtnud neljapäevasel pressikonverentsil ränderaamistiku teemat kommenteerida, kuid tegi iroonilise märkuse nende riikide aadressil, mis on oma seisukohta selles küsimuses viimasel ajal muutnud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Meie kaks nädalat tagasi antud kommentaar kehtib ka täna, mida ei saa rääkida mõne teise riigi kohta," ütles ta.

Kaks nädalat tagasi teatas Vene välisministeerium, et toetab ränderaamistikku, kuid tal on oma pretensioonid dokumendi tekstile.

"Me näeme dokumendi tekstis oleva vastutuse jagamise kontseptsioonis katset suruda oma vastutus võõrastele õlgadele. Tänane keeruline migratsiooniolukord on vastutustundetu Lähis-Ida ja Põhja-Aafrika riikide siseasjadesse sekkumise tagajärg. Seoses sellega peavad riigid, kes seda tegid, ka kandma esmast ja peamist vastutust ka migratsiooni tagajärgede eest," rääkis Zahharova.

Moskvale ei meeldi ka ränderaamistiku väide nagu eksisteeriks seos kliimamuutuste ja migratsioonivoolude vahel.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: