Vaata uuesti: näitleja Gert Raudsep luges otse-eetris ränderaamistikku üle kahe tunni

Näitleja Gert Raudsep läbis kolmapäeva õhtul omamoodi maratoni, lugedes otse-eetris kahe tunni ja kümne minuti vältel ette kogu ränderaamistiku eestikeelse teksti. ETV saate "Ringvaate" korraldatud ettevõtmist ja Raudsepa vahetuid kommentaare saab nüüd järelvaadata.

Enne lugema asumist arvas Raudsep, et 44 lehekülje 14-punktise suurusega teksti ettelugemiseks kulub umbes poolteist tundi, ent tegelikkuses kulus kaks tundi ja kümmekond minutit.

Kohe pärast ettelugemise lõppu "Ringvaate" saatejuhile Marko Reikopile antud intervjuus nentis Raudsep, et nii pikka täiesti võõrast teksti ja veel otse-eetris pole ta varem pidanud esitama. "Suu ei väsinudki väga ära, aga silmad hakkasid väsima," ütles Raudsep, kes mingiks üleinimlikuks pingutuseks vaimses ega füüsilises mõttes seda ülesannet ei pidanud. Ühtlasi kiitis näitleja head tõlget, mida oli ladus lugeda.

Raudsep tunnistas ka, et lugemise ajal hakkasid ta peas rändama pildid küll Indiast, küll Aafrikast ja Lõuna-Ameerikast. "Hakkasin nende inimeste peale mõtlema, kedas see (ränderaamistik – toim.) tegelikult kõige rohkem puudutab". Teksti läbilugemine tegi Raudsepa sõnul talle ka selgeks, mis see ränderaamistik on. "Minu arust see määras või proovib määrata sarnaselt näiteks inimõiguste deklaratsioonile üldise põhimõtte, mismoodi neid inimesi kohelda, kes rändavad ühest riigist teise."

"Ringvaate" meeskond kutsus Raudsepa otse-eetris ränderaamistikku ette lugema selleks, et tutvustada inimestele dokumenti, mis Eesti valitsuse kriisi viis.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: