Ossinovski sõnul elab valitsus endiselt päev korraga

Jevgeni Ossinovski.
Jevgeni Ossinovski. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Kuigi ka sotsiaaldemokraatide esimees Jevgeni Ossinovski rõõmustas riigieelarve teise lugemise läbimise üle, ütles ta, et välispoliitilise punnseisu tõttu elab valitsus endiselt päev korraga.

"Kahtlematult riigieelarve teine lugemine läks nii nagu planeeritud ja kokku lepitud oli. Selles mõttes näib, et koalitsioonil on ühist tahet muudes küsimustes edasi koostööd teha. Aga loomulikult ei maksa siin ülemäära sündmustest ette tõtata, sest selge on see, et Eesti välispoliitika kursi hoidmise osas jätkuvasti olukord on lõpliku lahenduseta. Eks siingi on olnud vastakaid signaale, näiteks Reformierakonnast selles osas, kas nad toetavad või ei toeta. Nii, et võtame päev korraga," kommenteeris Ossinovski ERR-ile.

Peaminister Jüri Ratas (KE) ütles kolmapäeva õhtul saadetud poliitilises avalduses, et riigieelarve teise lugemise läbimisega on poliitiline kriis seljatatud. "Riigikogu toetus 2019. aasta riigieelarve teise lugemise läbimisele näitab, et valitsuses tekkinud pinged on tänaseks lahendatud," ütles Ratas.

Ossinovski rõhutas, et sotsid pole oma seisukohta ränderaamistiku osas muutnud. "Me oleme jätkuvasti selle nõudmise juures, et Eesti ei saa odava populismi tõttu oma seisukohta muutnud Isamaa nõudmisel Eesti senist välispoliitilist kurssi muuta," lausus ta.

Ossinovski sõnul oleks see ohtlik pretsedent ja kahjustaks Eesti rahvusvahelist mainet.

Ränderaamistiku avaldus on riigikogus hääletusel tuleva nädala esmaspäeval.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: