Jõhvi volikogu esimehe sooloistungi seaduslikkus on kahtluse all

Jõhvi volikogu esimees Eduard East volikogu istungil 5. märtsil 2019.
Jõhvi volikogu esimees Eduard East volikogu istungil 5. märtsil 2019. Autor/allikas: ERR

Märtsi alguses Jõhvi volikogu esimehe Eduard Easti iseendaga läbi viidud volikogu istungi seaduslikkus on omavalitsusi kureeriva rahandusministeeriumi osakonna poolt kahtluse alla seatud, kirjutab Põhjarannik.

5. märtsil kell 8 hommikul pidi algama Jõhvi volikogu istung, mille päevakorras oli umbusalduse avaldamine volikogu esimehele Eduard Eastile ning vallavanem Martin Repinskile. Umbusaldused sisse andnud opositsioon ei ilmunud kohale, protestimaks sel moel Easti otsuse vastu korraldada istung nii ebamugaval ajal, mil paljud volikogu liikmed peavad tööl olema. Kohale ei ilmunud ka koalitsioon, mille kohta oli põhjendus, et nad ei toeta umbusaldusavaldusi. Sellele vaatamata viis East volikogu istungi läbi, pani umbusaldusavaldused hääletusele ning hääletas ainuisikuliselt neile vastu. 

Esmaspäeval saatis rahandusministeeriumi regionaalhalduse osakonna juhataja Väino Tõemets Eduard Eastile kirja, kus leidis, et 5. märtsil toimunud volikogu istungil vastu võetud otsused, milles osales vaid volikogu esimees, ei ole õiguspärased, märgib ajaleht.

Tõemets viitas asjaolule, et umbusaldushääletusel on otsuse vastuvõtmisel vajalik koosseisu häälteenamus.

Ministeeriumiametnik viitas ka sättele, mille kohaselt volikogu liige ei tohi osa võtta volikogu sellise üksikakti ettevalmistamisest, arutamisest ja otsustamisest, mille suhtes talle laieneb toimingupiirang korruptsioonivastases seaduses sätestatu kohaselt.

Sellest tulenevalt leiab rahandusministeerium, et Jõhvi vallavolikogu 5. märtsi volikogu istungil vastu võetud otsused ei ole kehtivad ning vallavanemale ja volikogu esimehele umbusalduse avaldamise päevakorrapunkt tuleks uuesti volikogu istungi päevakorda arvata.

Järgmine Jõhvi volikogu istung toimub 21. märtsil, kuid selle päevakorda ei saa umbusaldushääletusi tuua, kuna kutsed ja päevakord koos eelnõudega on volikogu liikmetele laiali saadetud. 

Allikas: Põhjarannik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: