TÜ ajaloo dotsent: CDU uus juht on kuum kandidaat järgmiseks kantsleriks

Olaf Mertelsmann
Olaf Mertelsmann Autor/allikas: ERR

Tartu Ülikooli ajaloo dotsent Olaf Mertelsmann ütles "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et tema hinnangul on CDU uueks juhiks valitud Annegret Kramp-Karrenbauer kuum kandidaat järgmiseks Saksa liidukantsleriks. Samas, Merkel jätkab ilmselt oma ametiaja lõpuni.

"Enamiku ajast on Saksa liitvabariigi kantsler olnud CDU esimees. Sellest suhtes Kramp-Karrenbauer on hetkel väga kuum kandidaat järgmiseks kantsleriks," ütles Mertelsmann.

Mertelsmann on aga veendunud, et Merkel saab jätkata oma ametiaja lõpuni. "Seda ta saab, sellega ei ole mingeid juriidilisi probleeme. Asi on selles, et suured koalitsiooniparteid said kõvasti lüüa viimastel liidumaade valimistel. Kui Angela Merkel astub tagasi või teda kukutatakse õukonnaintriigi tagajärjel, mis oleks võimalik, siis ootavad järgmised valimised ja CDU ja SPD ei taha praegu neid valimisi, kui neil on madalseis," rääkis ta.

"Sellepärast ma näen kahte varianti. Merkel jääb ametisse kuni 2021. aastani või ta astub mingil hetkel vabatahtlikult tagasi ja tema järglane on uus parteijuht," lisas Mertelsmann.

Mertelsmann usub, et CDU uue juhi valimine toob kindlasti kaasa muutusi Saksa poliitilistes tuultes. "Kindlasti muutub midagi. Esiteks Kramp-Karrenbauer oli see kandidaat, kes kõige vähem polariseeris ja kes küsitluste ajal ka kõige kõrgemat toetust sai," sõnas Mertelsmann.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: