Haridusministeeriumi kantsleriks saab Mart Laidmets ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tea Varrak ja Mart Laidmets 2017. aastal Tartus koolirahu väljakuulutamisel
Tea Varrak ja Mart Laidmets 2017. aastal Tartus koolirahu väljakuulutamisel Autor/allikas: Sille Annuk/Eesti Meedia/SCANPIX

Valitsus kinnitas haridus- ja teadusminister Mailis Repsi ettepanekul ministeeriumi kantsleriks endise asekantsleri ja praeguse SA Innove juhatuse liikme Mart Laidmetsa. Eelmine kantsler Tea Varrak lahkus ametist vastuolude tõttu ministeeriumi töötajatega.

Reps ütles, et Laidmets tunneb suurepäraselt haridus- ja teadusministeeriumi vastutusvaldkondi ja ministeeriumi tippjuhtkonna endise liikmena ka organisatsiooni ennast.

Laidmets on olnud ministeeriumis nii kõrghariduse osakonna juhataja kui ka asekantsler, kes korraldas üldharidust, kutseharidust, täiskasvanuharidust, noortepoliitikat ja koolivõrgu ning õpetajatega seonduvaid küsimusi.

Ministeeriumi hallatava sihtasutuse juhatuse liikmena oli tema ohjata muu hulgas ka õppekava ja haridusuuenduste temaatika. "Seega on tal otsene töökogemus kõikide haridustasemete juhtimisel. Mardi isikuomadused lubavad tal olla suurepärane tippjuht ja inimlik eestvedaja," sõnas minister Mailis Reps.

Laidmetsa sõnul on haridusministeeriumil väga suur vastutus, et kogu ühiskond oleks valmis pidevalt õppima ja omandama uusi oskusi. "Koos partneritega nii haridussektorist kui ka väljapool seda on seatud ja seadmisel ambitsioonikad eesmärgid, mille saavutamiseks tuleb panustada ühtse meeskonnana," lisas Laidmets.

Laidmets on olnud tegev ka rektorite nõukogus ja Tartu Ülikooli rektoraadis. Samuti on olnud ta Uppsala Ülikooli teadur, riigikogu kantselei nõunik ja peaministri abi. Mart Laidmets on lõpetanud Tartu Ülikooli ajaloo erialal.

Kantsleri ametiaeg kestab viis aastat.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: