Briti ettevõtjad Brexiti teemal: jälgime parlamendis toimuvat õudusega

Vaidlus Briti parlamendis.
Vaidlus Briti parlamendis. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Briti ettevõtlusorganisatsioonid tegid ühisavalduse, milles kritiseerivad poliitikuid Brexiti-vaidluste pärast ning selle eest, et Ühendkuningriik võib seetõttu üha tõenäolisemalt lahkuda Euroopa Liidust ilma lahkumisleppeta.

Sadu tuhandeid ettevõtjaid esindava viie organisatsiooni (CBI, Institute of Directors, British Chambers of Commerce, Federation of Small Businesses, EEF) avalduse kohaselt raiskavad poliitikud aega omavahelisele arveteklaarimisele selle asemel, et lahendada praktilisi küsimusi, vahendasid BBC ja Guardian.

Avalduses hoiatatakse, et nn karmi Brexiti ettevalmistamiseks ei jätku enam aega ja ettevõtted ei jõua järelejäänud saja päeva jooksul end valmis panna Euroopa Liidust lepinguta lahkumiseks.

"Ettevõtted oleksid silmitsi tohutu hulga uute tollimaksudega. Katkestused sadamates hävitaksid hoolikalt kavandatud tarnevõrgustikud. Alates logistikafirmadest kuni kindlustusfirmade ja finantsteenusteni - maailmas juhtival kohal olev Ühendkuningriigi teenustesektor oleks tarbetult ebasoodsas olukorras ja paljud meie kvalifikatsioonid ei omaks Euroopa Liidus kehtivust. Nii Ühendkuningriigi kui ka Euroopa Liidu kodanikele, kes välismaal töötavad, peaksid elama tõsise ebakindlusega oma tuleviku osas," seisab avalduses.

Briti valitsus teatas teisipäeval, et praegu on esmatähtis valmistuda just lepinguta Brexitiks. Ettevõtjad nendivad oma avalduses, et jälgivad parlamendis toimuvat õudusega.

"Vastutus leida tee edasi liikumiseks lasub nüüd otseselt parlamendi 650 rahvasaadikul. Keegi ei taha pikendada ebakindlust, kuid igaüks peab meeles pidama, et ettevõtted ja kogukonnad vajavad aega tulevaste muutustega kohanemiseks. Ühendkuningriigi juhtivate ettevõtlusorganisatsioonidena palu me kõigi parteide rahvasaadikuid, et nad jõulupühade ajal oma valimisringkondadesse naaseksid ja räägiksid sealsete äriringkondadega. Me loodame, et nad kuulavad ja peavad meeles, et kui nad parlamenti tagasi tulevad, on majanduse tulevik nende kätes," märkisid allakirjutanud lõpetuseks.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: