Politsei pidas kinni Prantsuse kollavestide juhtfiguuri

Eric Drouet (vasakul) ja tema advokaat Kheops Lara Pariisi kohtusaalis 23. detsembril pärast mehe esimest kinnipidamist.
Eric Drouet (vasakul) ja tema advokaat Kheops Lara Pariisi kohtusaalis 23. detsembril pärast mehe esimest kinnipidamist. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Politsei pidas kolmapäeva õhtul Pariisis kinni ühe valitsusvastaste "kollavestide" juhtidest, keda süüdistatakse loata protestiaktsiooni korraldamises.

Eric Drouet' kinnipidamine näitab, et Prantsuse võimud on otsustanud liikumise vastu otsustavamalt tegutsema asuda.

Drouet, keda ootab juba kohus ühel varasemal meeleavaldusel relva kandmise eest ja kes seetõttu ka detsembris korra kinni peeti, tabati nüüd teel Champs-Élysées'le, kus detsembris leidsid aset rängimad protestijate ja politsei kokkupõrked.

"Seda nimetatakse õigusriigi põhimõtete austamiseks," ütles majandusminister Bruno Le Maire vasakopositsiooni pahameele pälvinud kinnipidamist õigustades.

"On normaalne, et kui sa rikud vabariigi seadusi, pead tagajärgedega arvestama," lisas ta.

Kolmapäeva õhtul oli mõnikümmend meeleavaldajat kogunenud Triumfikaare lähedal asuva McDonald'si söögikoha ette ja ootas seal Drouet'd.

Televisioonis kollavestide eeskõnelejana esinenud veoautojuht Drouet oli kutsunud Facebooki pandud videos rahvast taas tänavatele.

Protestid said alguse novembris kütuse hinnatõusu vastastest meeleavaldustest ja levisid üle kogu Prantsusmaa, kasvades üle mässuks president Emmanuel Macroni poliitika ja juhtimisstiili vastu.

Protestijad on korduvalt rikkunud seadust, mis käsib meeleavaldused eelnevalt registreerida, ja neil on nii Pariisis kui teistes suuremates linnades tekkinud kokkupõrkeid politseiga.

Drouet peeti detsembris kinni, kuna tal oli ühel meeleavaldusel kaasas puust kepp. Tal tuleb astuda 5. juunil kohtu ette süüdistatuna "keelatud D-kategooria relva kandmises".

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: