Volinik: Prantsusmaa võib ajutiselt eelarvereegleid rikkuda

Euroopa Komisjoni volinikud Pierre Moscovici ja Valdis Dombrovskis.
Euroopa Komisjoni volinikud Pierre Moscovici ja Valdis Dombrovskis. Autor/allikas: EPA/Scanpix

Euroopa Komisjoni majandusasjade volinik Pierre Moscovici ütles reedel, et Prantsusmaa üle kolmeprotsendilise puudujäägiga järgmise aasta eelarve on vastuvõetav.

"Prantsusmaa valitsus prognoosis täna 2019. aasta puudujäägiks 3,2 protsenti. Ma arvan, et see pole ebarealistlik," ütles Moscovici telekanalile Public Senat.

"3,2 protsenti on kõrge arv, kõrgem kui laialt tuntud 3 protsenti," jätkas Moscovici.

Ta lisas, et Prantsusmaa on ainus Euroopa Liidu riik, millel lubatakse seda piiri tuleval aastal rikkuda.

Moscovici rõhutas aga, et 3-protsendilise piirmäära ajutine ületamine ühe aasta jooksul ei too kaasa karistusi.

"Kui see on ajutine rikkumine, erakorraline, ja ma lisaksin ka piiratud mahus, siis on see vastuvõetav," rääkis volinik.

Samas hoiatas ta Prantsusmaad, et see ei lubaks kasvada riigivõlal, mis läheneb 100 protsendile sisemajanduse koguproduktist SKP).

Kollavestide meeleavalduste kohta käivale küsimusele vastas Moscovici, et on arusaadav, et valitsus pidi leidma raha tulemaks toime "elukalliduse kriisiga".

Prantsuse parlamendi alamkoda kiitis reedel heaks meetmete paketi, millest esmalt teatas president Emmanuel Macron ning mille eesmärk on panna punkt vägivaldsetele kollavestide meeleavaldustele.

Paketi kogumaksumus on kuni 15 miljardit eurot ja selle alla lähevad muuhulgas enamike pensionäride maksukoormuse tõstmise tühistamine, maksuvaba ületunnitasu kõigile töölistele ja palgakasv umbes viiele miljonile miinimumpalka teenivale töölisele.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: