Facebook eemaldas kaks Venemaalt lähtunud operatsiooni

{{1547723160000 | amCalendar}}
Autor/allikas: AFP/Scanpix

Sotsiaalmeediafirma Facebook andis neljapäeval teada, et eemaldas koostöös Instagramiga lehekülgi, gruppe ja kontosid, mis tegelesid nö moonutatud tegevusega ehk sisuliselt oli tegu libakontodega.

Ettevõtte küberjulgeoleku poliitika juht Nathaniel Gleicher selgitas, et kaks infooperatsiooni, millele Facebook ja Instagram jälile said, lähtusid Venemaalt. Üks operatsioon oli aktiivne paljudes riikides, teine keskendus aga Ukrainale.

"Me ei leidnud nende operatsioonide vahel seoseid, kuid need kasutasid sarnast taktikat luues kontode võrgustikke, mille eesmärk oli eksitada teisi nende tausta ja tegevuse asjus," märkis Gleicher.

Facebook lubas teates ka edasistest tähelepanekutest täpsemalt teada anda.

Kokku eemaldas Facebook 364 lehte või kontot, mis olid osa Venemaalt lähtunud operatsioonidest, mis keskendusid Balti riikidele, Kesk-Aasiale, Kaukaasiale ja teistele Kesk- ning Ida-Euroopa riikidele.

Lehtede administraatorid esitlesid end sõltumatute uudisteportaalide esindajatena ning edastasid teateid, mis puudutasid nii ilma ja sporti kui ka näiteks Rumeenias, Eestis, Leedus, Armeenias, Aserbaidžaanis, Gruusias, Tadžikistanis, Usbekistanis, Kasahstanis, Moldovas, Venemaal ning Kõrgõzstanis tegutsevate poliitikute tegemisi või fiktiivseid tegemisi.

Facebook jõudis järeldusele, et need lehed ja kontod olid seotud Vene propagandakanali Sputnik töötajatega ning nendel lehtedel avaldati sageli postitusi, mis puudutasid näiteks NATO-vastaseid meeleolusid.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: