Indrek Tarand läheb EKRE vastu kohtusse

Indrek Tarand EKRE meeleavaldusel piiramisrõngas
Indrek Tarand EKRE meeleavaldusel piiramisrõngas Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) nimekirjas riigikokku kandideeriv Euroopa Parlamendi liige Indrek Tarand otsustas pöörduda kohtusse, sest EKRE juhtliikmed on väitnud, et Tarand oli nende korraldatud meeleavaldusel purjus.

Eelmisel esmaspäeval edastas Tarand EKRE juhtliikmetele Martin Helmele, Henn Põlluaasale, Jaak Madisonile ja Urmas Espenbergile ultimaatumi, et kui nad 26. jaanuariks ei palu temalt vabandust, läheb ta kohtusse, kirjutab Postimees.

"Neid nõudeid faktide osas ei ole rahuldatud ja minu advokaadid tegelevad asjaga," lausus Tarand.

Põlluaasa sõnul pole EKRE-l midagi karta. "Mina küsin pigem, kuidas ta kavatseb tõestada, et ta oli kaine," ütles Põlluaas.

Vaidlus käib EKRE juhtide väidete üle, et Tarand oli eelmise aasta 26. novembril rändeleppe vastasel meeleavaldusel lavale ronides ja seal kõnelenult mikrofoni enda kätte haarates purjus. Miitingul tekkis ka rüselus, Tarand saadeti platsilt minema ropu sõimu saatel ning mõned meeleavaldajad lõid teda jalaga.

Miitingu järel tegi EKRE esindaja politseile avalduse kriminaalmenetluse alustamiseks karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb seaduslikult korraldatud avaliku koosoleku takistamist ja laialiajamist vägivallaga. Politsei leidis, et kriminaalmenetluse alustamiseks puudub alus. Politsei hinnangul ei püüdnud Tarand riigikogu ees toimunud EKRE meeleavaldusel takistada avaliku koosoleku läbiviimist.

Indrek Tarand tegi samuti piketil toimunud rünnaku kohta politseile avalduse ning politsei käivitas kriminaaluurimise karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb avaliku korra rasket rikkumist.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: