NATO riigid allkirjastasid Põhja-Makedoonia liitumisprotokolli

NATO liikmesriigid ja Makedoonia allkirjastasid kolmapäeval liitumisprotokolli peagi Põhja-Makedoonia nime kasutama hakkava riigi ühinemisest alliansiga.

Makedoonia välisminister Nikola Dimitrov ja NATO 29 liikmesriigi alalised esindajad allkirjastasid protokolli NATO peakorteris Brüsselis.

NATO peasekretär Jens Stoltenberg nimetas sündmust "ajalooliseks päevaks", mis viib Makedoonia liitumiseni alliansi 30. liikmena pärast seda, kui liikmesriigid protokolli ratifitseerivad.

"Kõik NATO liitlased allkirjastasid Makedoonia liitumisprotokolli, mis toob rohkem julgeolekut ja heaolu kogu piirkonda. Ma ootan päeva, mil NATO peakorteri ees lehvivad 30 riigi lipud," säutsus Stoltenberg Twitteris.

Põhja-Makedoonia ühinemine NATO-ga sai võimalikuks pärast seda, kui Kreeka ja Makedoonia saavutasid kokkuleppe ligi 30 aastat kestnud nimetülis lahendamises ja kokkuleppe ratifitseerisid mõlema riigi parlamendid.

Õnnitlused edastas ka Euroopa Komisjoni laienemisvolinik Johannes Hahn, öeldes Twitteris, et Makedoonia NATO liitumisprotokolli allkirjastamine "on panus rahusse ja stabiilsusesse" Lääne-Balkanil.

Põhja-Makedoonia tee Euroopa Liitu on pikem, kuna liitumiskõnelusi ei ole veel alustatud.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: AFP - Baltic News Service

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: