EKRE juhatus otsustas alustada läbirääkimisi Keskerakonna ja Isamaaga

{{1552301280000 | amCalendar}}

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) juhatus otsustas esmaspäeva õhtul toimunud erakorralisel istungil alustada läbirääkimisi koalitsiooni moodustamiseks Keskerakonna ja Isamaaga.

"Iga erakonna eesmärk on saada võimule selleks, et oma programmilisi seisukohti ja valijatelt saadud mandaati teoks teha," ütles erakonna esimees Mart Helme.

"Lähme läbirääkimistele ilma punaseid jooni tõmbamata, aga kindla kavatsusega oma valijate huvide eest valitsuses olles seista," lisas ta.

Päeval nentis Helme, et ettepanekul on nii plusse kui ka miinuseid

"Ma olen saatnud laiali kutse täna õhtul juhatuse erakorralise koosoleku kokku kutsumiseks. Nii, et täna õhtul me otsustame. Selleks ajaks peaks olema teada ka Isamaa seisukoht," ütles esimees Mart Helme päeval.

Helme ei osanud öelda, milliseks juhatuse otsus kujuneda võib. "Meil on juhatuses 15 inimest. Ma ei saa öelda kõikide inimeste eest arvamust enne, kui ma olen selle arvamuse teada saanud," lausus Helme.

"Ma näen siin nii plusse kui ka miinuseid, nagu ikka kõikide asjade puhul, aga eks me teeme oma SWOT-analüüsi ja selle alusel langetame otsuse," lisas Helme.
Keskerakonna juhatus otsustas esmaspäeval teha ettepaneku koalitsiooniläbirääkimisteks EKRE-le ja Isamaale.

"Aktuaalne kaamera" küsis Helmelt, kas Keskerakonna koostöölepe Ühtse Venemaaga ei pruugi saada EKRE-le takistuseks. Helme vastas, et see teema pannakse lauale, kuid ei soovinud täpsustada, mis moel ja kas see on EKRE jaoks nn punane joon.

Esmaspäeval on juhatuse koosolek ka sotsidel ja Isamaal.

Isamaa otsustab, kas võtab vastu Reformierakonna kutse läbirääkimisteks nende ja sotsidega või soovib luua koalitsiooni EKRE ja Keskerakonnaga.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: