Veebiuuring: võimukõneluste alguses kasvas toetus Reformierakonnale

Keskerakond, EKRE ja Isamaa kogunesid teisipäeval välis- ja julgeolekuteemasid arutama.
Keskerakond, EKRE ja Isamaa kogunesid teisipäeval välis- ja julgeolekuteemasid arutama. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Kõigest poolteist nädalat pärast valimisi on erakondade toetusarvudes toimunud muutus - kui riigikogu valitaks täna, võidaks Reformierakond veel veenvamalt, Keskerakond saaks vähem kui viiendiku valijate toetuse ning Eesti 200 pääseks kindlalt riigikokku, selgub Postimehe tellitud Kantar Emori eriuuringust.

Veebipaneelis küsitleti 752 inimest teisipäeval ja kolmapäeval – teisisõnu päevadel, mil Keskerakond, EKRE ja Isamaa olid värskelt otsustanud alustada koalitsioonikõnelusi, kirjutab Postimees.

Küsitlusest selgub, et praegu kõneluste faasis olev koalitsioon oleks valijate silmis kõigist võimalustest kõige ebapopulaarsem: Keskerakonna, EKRE ja Isamaa kolmikliitu toetab 24 protsenti küsitlusele vastanutest, samal ajal 30 protsenti eelistaks hoopis Reformierakonna, SDE ja Isamaa koalitsiooni ning 29 protsenti Reformierakonna ja Keskerakonna liitu.

Kui vaadata, millised on eri erakondi toetavate inimeste koalitsioonieelistused, siis selgub, et Keskerakonna ja Isamaa toetajad tahaks oluliselt rohkem näha mõnd muud võimuliidu kombinatsiooni kui seda, mida nende toetatud erakonna juhid parasjagu kokku lepivad.

Ainsana sobib Keskerakonna, EKRE ja Isamaa koalitsioon EKRE toetajatele, 87 protsenti neist peab seda varianti parimaks.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: