Narva uus linnapea: jätkame võitlust kultuuripealinna tiitli nimel

Aleksei Jevgrafov.
Aleksei Jevgrafov. Autor/allikas: Sergei Stepanov/ERR

Esmaspäeval Narva linnapeaks valitud Aleksei Jevgrafov lubab, et linn jätkab võitlust Euroopa kultuuripealinna tiitlile.

Narvas moodustatakse komisjon, mis esitab eelmisel aastal välja töötatud materjalile tuginedes oma täiendatud taotluse Euroopa 2024. aasta kultuuripealinna tiitli võitmiseks ning ei ole kaotanud edulootust, rääkis Jevgrafov teisipäeval ERR-i venekeelsele portaalile rus.err.ee.

- Mis saab Narva kandideerimisest Euroopa kultuuripealinna tiitlile?

Praegu lõpetame uue komisjoni moodustamist ja selle nädala lõpus või järgmise alguses alustab see tööd. Komisjoni liikemeteks saavad nii kohalikud kui ka mujal elavad kultuuritegelased, kodanike initsiatiivgrupi esindajad ja mõned inimesed linnavalitsusest. Linnavolinikud komisjoni kuuluma ei hakka. Komisjon peab vähem kui nelja kuuga valmistama Narva taotluse ja koostama linna kultuurielu strateegia kuni aastani 2030. Oluline on säilitada need ideed, mis mõeldi välja eelmisel aastal, et üritused ja kultuurisündmused toimuksid linnas pidevalt. Linna eelarvesse taotluse koostamiseks planeeritud 75 000 euro praegu ei muutu. Kuigi vajadusel - nagu rääkisid linnavolinikud - võivad nad eraldada täiendavat raha. Narval on šanss konkurss võita. Me võitleme veel.

- Ütlesite hiljuti, et hakkate linnapeana võitlema korruptsiooniga. Kuidas kavatsete seda teha?

Ma ei rääkinud võitlemisest, ma ütlesin, et sellised asjad mõjutavad negatiivselt linna elu. Siiski käib töö korruptsiooni ärahoidmiseks regulaarselt: saabuvad spetsialistid ministeeriumist ja korraldavad seminare ja koolitusi, selgitavad seadusmuudatusi. Seetõttu ei saa rääkida, et keegi mitte midagi ei tee. Soovin juhtida tähelepanu, et korruptsioonijuhtumeid ei avastata mitte ainult Narvas, aga ka teistes Eesti linnades, hiljuti oli üks juhtum Tartus. Võimalik, et kuna Narvast räägitakse pidevalt, siis tajutakse korruptsiooni eriti teravalt, aga seda ei ole meil rohkem kui teistel. Ma ei hakkaks seostama igasugust korruptiivset tegevust süsteemiga või juhtimisvigadega. Rikkumisi panevad alati toime konkreetsed inimesed.

- Narva linnavalitsuse reformimine kestab mõningate vahedega juba aastaid. Milleks taas uuesti muuta linnavalitsuse struktuuri?

Iga juht loob oma meeskonna. Töötades abilinnapeana nägin, milliseid muutusi on vaja teha, et struktuur töötaks veel tõhusamalt. Mingeid osakondi kaotama - nagu varasematel aastatel - me ei hakka. Oluline on tõsta töötajate palka, kuna need on juba pikki aastaid riigi keskmisest madalamad. Seda saab teha tööülesandeid ümber jagades ja osakoormuse vähendamisega.

- Mida on Teie arvates Narvas vaja ära teha?

Kõik tähtsamad asjad on kirjutatud linna 2019. aasta eelarvesse. Kuna ma tegelesin (abilinnapeana - ERR) linnamajandusega, siis võin öelda, et tahaksin saavutada rahastuse suurendamist, et teha korda lasteasutused - koolid, lasteaiad. Lasteasutuste heas korras taristu on linna arengu jaoks väga tähtis. Jätkame jalgrattateede ehitamist, peagi algab raekoja remont. Tähtsaid asju on mitmeid.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: