Vene saadik: loodame suhetes uut algust

Venemaa suursaadik Eestis Aleksandr Petrov
Venemaa suursaadik Eestis Aleksandr Petrov Autor/allikas: (ERR)

Venemaa loodab Eesti presidendi Kersti Kaljulaidi visiidist Moskvasse ja kohtumisest Vene riigipea Vladimir Putiniga uut algust kahe riigi suhetes.

"Sooviks, et Eesti presidendi Moskvas-käik saaks omamoodi lähtepunktiks meie kahepoolsete suhete uuele etapile," ütles Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov neljapäeval Postimehe venekeelsele väljaandele.

"Loodame muutustele tulevase Eesti valitsuse meeles ja meeleolus," märkis Petrov, kui temalt küsiti uue koalitsiooni liikmeks saava Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) vastuseisu kohta piirilepingule Venemaaga. "Lähtume sellest, et see on tõesti teema, mis ei mängi väikest rolli kahepoolsetes suhetes ning on mõlema poole huvides jõuda dialoogiga sinnani, et ka selles küsimuses liigutakse surnud punktist edasi," rääkis Petrov.

Vene suursaadik rõhutas, et kahe riigi presidendid otsustavad ise oma kohtumisel arutatavad teemad ning selle juures on oluline eelhäälestus ja valmisolek ning soov jõuda vastastikku vastuvõetavatele lahendustele.

Kaljulaid on 18. aprillil töövisiidil Moskvas, kus avab renoveeritud ajaloolise Eesti saatkonnahoone ning peaks kohtuma ka Vene presidendi Putiniga.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: