Kaljulaid tahab Putiniga rääkida Eesti-Vene suhetest ning Ukrainast, Gruusiast

President Kersti Kaljulaid ütles "Aktuaalsele kaamerale", et soovib Venemaa presidendi Vladimir Putiniga rääkida nii Ukraina ja Gruusia konfliktist kui ka Eesti ja Venemaa kahepoolsetest suhetest.

Kaljulaidi on viimastel päevadel kritiseeritud selle eest, et ta plaanib oma aprillikuisel Moskva-visiidil kohtuda Putiniga. Kohtumist on kritiseeritud, kuna arutlusele tulevad teemad pole esialgu päris selged ja ka seetõttu, et sellist kohtumist üldse paluti.

"Aktuaalsele kaamerale" selgitas Kaljulaid, et tal on Venemaa presidendiga plaanis rääkida nii konfliktsetel teemadel, mis puudutavad Ukrainat ja Gruusiat, kui ka arutada kahepoolsete suhete arendamist.

"Sõnum ongi see kohtumine, sest vaadake, Eesti diplomaadid, Eesti poliitikud räägivad maailmas väga palju Venemaast ja tegelikult ei ole väga kerge aru saada, miks me seejuures ei räägi Venemaaga. Teades ka seda, et tõenäoliselt on meil üsna vähe kokkupuutepunkte, siis see kohtumine ise iseenesest on oluline ära pidada," rääkis president.

"Kahtlemata nagu meie partnerid ja liitlased, kellega olen seda teemat puudutanud, et selline kohtumine tuleb, me alati jääme truuks oma väärtustele. Me alati räägime Ukrainast, räägime Gruusiast. Me püüame aru saada, millised võiksid olla lahendusteed selleks, et Minski lepingud saaksid olla täidetud. Ja arutame ka kahepoolseid suhteid, sest Eestil ja Venemaal siiski on kahepoolsed suhted, ei maksa seda unustada. Meil on piirikoostöö, meil on kultuurikoostöö, meil on Euroopa Liidu järgmine eelarveperiood ees, kus loodetavasti jätkub Eesti-Vene Euroopa Liidu ühisprogramm. Kahel naabril on alati omavahel jututeemasid," lisas Kaljulaid.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: