Toom: loodan erakonna usalduse taastada tegude, mitte uste paugutamisega

Eurosaadik ja Keskerakonna juhatuse liige Yana Toom ütles Vikerraadio saatele "Uudis +" antud intervjuus, et loodab Keskerakonna usalduse, eelkõige venekeelse valija seas, taastada tegudega, mitte uksi paugutades, nagu teeb seda Raimond Kaljulaid.

Toom ütles, et Kaljulaidi lahkumine Keskerakonnast ei tulnud talle üllatusena. "See oli selge, et nii läheb, juba kolm nädalat tagasi," sõnas Toom.

Saatejuht Arp Müller viitas Raimond Kaljulaidi öeldule, et Eesti venekeelne kogukond on täna kaotanud oma liidri ning, et Keskerakonda jäänud venekeelsed saadikud ei ole piisavalt seisnud oma väärtuste eest.

"47 protsenti vene valijate toetust ei ole väike number. See on väiksem kui 67, aga sellegipoolest peaaegu pool. Ja praegu on väga palju inimesi, kes nii või naa pretendeerivad vene kogukonna liidri toolile," kommenteeris Toom.

Toom rääkis, et ka temale ei meeldi EKRE-ga koalitsiooni tegemina, aga et ta loodab Keskerakonna usalduse taastada tegudega, mitte uste paugutamisega.

Toom ütles, et Kaljulaidi sammus lahkuda Keskerakonnast ja kandideerida üksikandidaadina on üks vastuolu. "Kui sa tahad olla põhimõttekindel ja võidelda sellele koalitsioonile vastu riigikogus, siis sa peaksid ka riigikokku jääma," lausus Toom.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: