Ratas: ma ei ole nõudnud Kuusiku väljavahetamist

{{1556538120000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi/ERR

Peaminister Jüri Ratas ütles ERR-ile, et tõele ei vasta Postimehes ilmunud väide, nagu oleks ta palunud EKRE juhtidelt Marti Kuusiku väljavahetamist ministri kohalt, kuna levivad kuuldused Kuusiku vägivaldsusest koduseinte vahel.

"Meil oli nelja inimese kohtumine esmaspäeva hommikul. Tõele ei vasta väide, et ma palusin Kuusiku väljavahetamist. Ma küsisin temalt, kas tema peres on olnud perevägivalda ja ta vastas, et ei ole olnud," rääkis Ratas ERR-ile.

Küsimusele, miks ta Kuusiku ja EKRE juhid välja kutsus ja perevägivalla kohta aru päris, vastas Ratas, et sellekohane info on juba alates eelmisest neljapäevast Eesti meediaväljaannete toimetustes ringelnud.

"Perevägivald on tõsine teema ja tõsine süüdistus. Perevägivallale ei ole mingit õigustust," lisas Ratas, miks ta pidas vajalikuks sel teemal EKRE juhtidega kohtuda. Ratas lisas, et Marti Kuusik annab esmaspäeval ametivande ja temast saab valitsuse minister.

Postimees kirjutas esmaspäeval, et kohe, kui Kuusik tõusis EKRE IT- ja väliskaubanduse ministri kandidaadiks, hakkasid levima kuuldused tema vägivaldsusest koduseinte vahel. 

Marti Kuusik ütles ajalehele, et need on alusetud valed. "Ka minu eksabikaasa on selle kohta teie väljaandele eelmisel nädalal juba oma kommentaarid jaganud."

Veidi hiljem avaldas pikema käsitluse Kuusiku väidetavast vägivaldusest ka Eesti Ekspress oma veebiväljaandes.

Kui EKRE 10. aprillil oma ministrikandidaate ajakirjandusele tutvustas, tõi Kuusik ise välja oma perekonna teema.

"Eralelus on esinenud ka mõningaid turbulentse, aga ma saan kõikide minule oluliste isikutega absoluutslet väga hästi läbi. Kasvatan oma endise abikaasaga koos ja ühiselt, meile väga armsaid ja suurepäraseid lapsi. Kuidas see kõik tulevikus lõpuni laheneb, eks seda juba elu näitab, aga paraku on ka nii, et selline ministrikoha pakkumus võib tulla suvalisel ajahetkel inimesele - et ei ole nii et tee kõik oma elus korda ja nüüd oled ideaalne ministrikandidaat, sul on musterperekond, sul on  kõik täielik haridustaust ja sul on kõik ja kõik asjad korras. Ei ole nii," rääkis Kuusik 10. aprillil. 

Marti Kuusik tunnistas 23. aprillil ERR-i uudisteportaalile antud usutluses, et jäi valimistele järgnenud hommikul politseile jääknähtudega autoroolis vahele. Hiljem teatas politsei, et alkoholitarvitamise jääknähud avastati, kui Kuusik peeti kinni kiiruseületamise tõttu. Mees sõitis 74 km/h kohas, kus lubatud kiirus oli 50 km/h.

President Kersti Kaljulaid tegi esmaspäeval ministrite ametivande ajal ootamatu sammu, kui lahkus just Kuusiku ametivande andmise ajal loožist ja naasis sinna järgmise ministri vande ajaks.

Kuusik helistas Helme ees oma eksabikaasale

Kuusiku endine abikaasa pidi Mart Helmele, Martin Helmele, Marti Kuusikule ja peaminister Jüri Ratasele telefoni teel kinnitama, et Kuusik pole kodus vägivallatsenud, kirjutas Postimees hiljem esmaspäeval.

Mart Helme ütles, et rääkis täna telefoni teel ministri Marti Kuusiku endise abikaasaga, kes kinnitas talle, et jutud täna ministriametisse kinnitatud Marti Kuusiku koduseinte vahel toimunud perevägivallast ei vasta tõele. 

"Täna hommikul Marti Kuusik valis oma eksabikaasa numbri ja me võisime otse ja tema enda suust kuulda, et ta eitas seesuguseid süüdistusi," ütles Helme Postimehele.

Kaja Kallas: kui Jüri Ratas oleks peaminister, ütleks ta, et usaldust ei ole

Reformierakonna juht Kaja Kallas kommenteeris teemat Facebooki-postituses, kus avaldas kahtlust peaminister Ratase otsustusvõime suhtes.

"Perevägivald on karm teema. Peaministril ja presidendil on ilmselt rohkem informatsiooni, kui kõigil teistel, kes me loeme sellest konkreetsest juhtumist meedia vahendusel. Kui Jüri Ratas oleks selle valitsuse peaminister, siis ta ütleks, et sellisel inimesel pole tema valitsuses ministrikohta, sest usaldust ei ole. Kui tegelikult juhib valitsust keegi teine, kelle sõnal on suurem kaal, siis uus minister saab jätkata sõltumata sellest, et järjest tuleb välja tema sobimatust näitavaid tegusid," kirjutas Kallas.

 

Toimetaja: Urmet Kook, Laur Viirand, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: