Kuusikut võib oodata 31 000-eurone hüvitis

{{1556693220000 | amCalendar}}
Marti Kuusik.
Marti Kuusik. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Teisipäeval perevägivalla süüdistuste tõttu väliskaubanduse ja IT-ministri kohalt tagasi astunud Marti Kuusikut võib hoolimata ühepäevaseks jäänud ametiajast oodata seaduse kohaselt rohkem kui 31 000 euro suurune hüvitis.

Vastavalt Vabariigi Valitsuse seaduse paragrahv 35 lõikele 1 on valitsuse liikmel, kes on ametist vabastatud valitsuse tagasiastumise või ministrile umbusalduse avaldamise tõttu või peaministri ettepanekul, õigus saada hüvitist kuue kuu ametipalga ulatuses.

Hüvitist ei maksta, kui ametist vabastatud valitsusliige nimetatakse pärast vabastamist sama valitsuse liikmeks või kui valitsuse tagasiastumisel nimetatakse vabanenud valitsusliige vahetult järgneva valitsuse liikmeks, samuti valitsuse liikmele, kelle kohta tehtud süüdimõistev kohtuotsus on jõustunud või kui taastuvad ametist vabastatud valitsusliikme volitused riigikogu liikmena.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) liige Kuusik ei osutunud 3. märtsi valimistel riigikokku valituks, ta sai kuuendas valimisringkonnas 657 häält ning on seal EKRE teine asendusliige.

Igal kevadel toimuva kõrgemate riigiteenijate palkade indekseerimise järel on ministri ametipalga suuruseks 5243,06 eurot, mis teeb kuuekordseks ametipalgaks 31 458,36 eurot.

Jüri Ratase juhitud Keskerakonna, EKRE ja Isamaa koalitsioonivalitsus andis ametivande esmaspäeval.

President Kersti Kaljulaid vabastas Kuusiku peaminister Jüri Ratase ettepanekul ametist teisipäeva õhtul. Kuusik on kõige lühemalt ametis olnud minister Eestis.

Taasiseseisvunud Eestis seni kõige lühemalt - 18 päeva - ametis püsinud keskerakondlane Martin Repinski sai koos palga ja puhkusehüvitisega 3391,01 eurot, kuid kuna ta naases maaeluministri kohalt riigikokku, siis ta ministrikohalt lahkumise eest hüvitist ei saanud.

Kuusik saab palga ja esindustasu

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) avalike suhete osakonna juhataja Rasmus Ruuda ütles kolmapäeval ERR-ile, et Kuusikule kuue kuu hüvitise maksmine ei ole veel selge, küll aga saab ta pooleteist päeva eest palka ja esindustasu.

Kuusiku aprillikuu brutopalk on proportsionaalselt töötatud ajale on 374,5 eurot ning maksuvaba esindustasu 74,9 eurot.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: