Valge Maja tõrjus kongressi nõudmist anda üle Muelleri täielik raport

Sarah Sanders.
Sarah Sanders. Autor/allikas: Saul Loeb/AFP/Scanpix

Valge Maja keeldus kolmapäeval täitmast kongressi demokraatide "ebaseaduslikku ja vastutustundetut" nõudmist anda neile üle redigeerimata versioon eriprokuröri Venemaa-raportist.

"Ei Valge Maja ega justiitsminister (Bill) Barr ei kavatse täita esimees (Jerry) Nadleri ebaseaduslikku ja vastutustundetut nõudmist," ütles oma avalduses Valge Maja pressiesindaja Sarah Sanders, viidates esindajatekoja õiguskomisjoni demokraadist esimehele. 

Nadleri komitee asus samal ajal arutama väidetavat seaduse eiramist Barri poolt seoses tema keeldumisega esitada kongressile täielik, redigeerimata raport ja selles aluseks olevad tõendid. 

"See otsus näitab selget eskalatsiooni Trump administratsiooni täielikus allumatuses," tõdes Nadler. 

Justiitsminister Barr kinnitas aprillis, et  Valge Maja tegi Venemaa sekkumist 2016. aasta presidendivalimistesse uurinud eriprokuröri Robert Muelleri uurimisega koostööd täielikult ning president Donald Trump ei astunud uurimise tõkestamiseks ühtegi sammu.

Poliitiliselt laetud küsimus selle ümber, kas Trumpi kampaania tegi Moskvaga koostööd ning kas president üritas asja uurimist takistada, on hoidnud Washingtonis pinged üleval ligemale kaks aastat.

FBI endisest juhist eriprokurör Mueller määrati välja selgitama, kui ulatuslikult Venemaa valimistesse sekkus ja kui palju ta üritas tulemust Trumpi kasuks kallutada.

Mueller jõudis 22 kuud kestnud uurimisega lõpuni märtsis ning Barr andis lõppraportit avalikkusele kokku võttes mõista, et Mueller kokkumängu ei leidnud. 

Raporti kokkuvõttes jäeti aga vastamata küsimusele, kas Trump üritas uurimist takistada.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: