Saksamaa rohelised tõusid arvamusküsitlustes esmakordselt liidriks

Saksamaa roheliste juhid Robert Habeck ja Annalena Baerbock.
Saksamaa roheliste juhid Robert Habeck ja Annalena Baerbock. Autor/allikas: Imago/Scanpix

Eelmisel nädalavahetusel Euroopa Parlamendi valimistel teise tulemuse teinud Saksa rohelised on tõusnud laupäeval avaldatud arvamusküsitluse järgi riigi kõige populaarsemaks erakonnaks.

Ringhäälingute RTL ja n-tv tellitud uuringufirma Forsa küsitluse tulemustest selgus, et rohelised edastavad 27-protsendise toetusega nii Saksa kantsleri Angela Merkeli Kristlik-Demokraatlik Liitu (CDU) kui ka selle koalitsioonipartnerit Sotsiaaldemokraatlikku Parteid (SPD).

Europarlamendi valimistel kogusid rohelised 20,5 protsenti häältest. CDU võitis valimised 28,9 protsendiga häältest.

CDU-d ja selle sõsarparteid CSU-d toetab küsitluse järgi 26 protsenti valijaist ehk kaks protsendipunkti vähem kui nädal aega tagasi. Roheliste toetus on tõusnud nädalataguse küsitlusega võrreldes üheksa protsendipunkti.

Viimane küsitlus annab SPD-le 12-protsendilise toetuse. Europarlamendi valimistel toetas sotsiaaldemokraate 15,8 protsenti valijaist.

Parempopulismis süüdistatud Alternatiiv Saksamaale (AfD) jääb SPD-st maha ühe protsendipunktiga. See peegeldab AfD 11-protsendilist toetust eurovalimistel.

Ringhääling ARD on viimastel päevadel teatanud, et kliimamuutused on tõusnud 46 protsendi valijate jaoks tähtsaimaks teemaks - 26-protsendiline tõus alates 2014. aasta europarlamendi valimistest.

Hiljutised küsitlused on paljastanud ka põlvkondadevahelise lõhe. Rohelised edestavad CDU-d vanuserühmas 18-44, samas kui 60-aastased ja vanemad Saksa kodanikud toetavad Merkelit.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: