USA president andis käsu Prantsusmaa digiteenuste maksukava uurimiseks

{{1562828580000 | amCalendar}}
Valik USA päritolu digihiide.
Valik USA päritolu digihiide. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Ühendriikide president Donald Trump andis kolmapäeval käsu Prantsusmaal plaanitava digitaalteenuste maksukava uurimiseks, mis peaks eriti valusalt tabama USA tehnoloogiahiide.

"USA on äärmiselt mures digitaalteenuste maksukava pärast, mis peaks Prantsusmaa senatis homme läbi minema ja mis võtab ebaõiglaselt sihikule USA ettevõtted," ütles USA kaubandusvolinik Robert Lighthizer ametlikus avalduses.

Prantsusmaa parlamendi alamkoda kiitis eelmisel nädalal heaks kolmeprotsendilise maksu kehtestamise veebihiidude nagu Google, Amazon ja Facebook Prantsusmaal tehtud käibele.

Nn GAFA (Google, Amazon, Facebook, Apple) maks pälvis neljapäeval ka senati toetuse.

Seadusega tahetakse takistada maksude vältimist suurfirmade poolt, mis on oma peakontorid Euroopa Liidus viinud madala maksumääraga riikidesse. Praegu ei maksa need firmad sisuliselt üldse maksu teistes liikmesriikides, kus nad käivet teevad, nende seas Prantsusmaal.

Seaduse järgi peavad digihiiud, mille ülemaailmne käive ületab 750 miljonit eurot ja käive Prantsusmaal 25 miljonit eurot, hakkama maksma Prantsusmaal teenitud käibe pealt 3-protsendist maksu. See võib mõjutada ka firmasid nagu Airbnb ja Uber.

Prantsusmaa valitsus on väljendanud lootust, et samasuguse seadusega tulevad välja ka teised riigid.

Pariis: USA ei tohi digihiidude maksu vaidlust lahendada ähvardustega

Prantsusmaa mõistis hukka USA uurimise, mis puudutab Pariisi plaanitavat digihiidude maksu ja võib viia karistavate tollimaksudeni, ja manitses, et vaidlusi ei tohi lahendada ähvardustega.

"Liitlaste vahel, ma arvan me saame ja peame lahendama erimeelsused muul moel kui ähvardustega," ütles majandusminister Bruno Le Maire Prantsuse senatile enne, kui viimane hääletab seaduse üle, millega kehtestatakse digihiidude Prantsusmaal teenitud käibele 3-protsendiline maks.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: