USA justiitsministeerium asus uurima digihiidude töövõtteid

Digihiiud Amazon, Apple, FAcebook ja Google.
Digihiiud Amazon, Apple, FAcebook ja Google. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

USA justiitsministeerium teatas teisipäeval, et on alustanud uurimist suuremate veebiplatvormide turukäitumise asjus ning et eesmärgiks on selgitada välja, kas nende ettevõtete töövõtted on takistanud vaba konkurentsi, lämmatanud innovatsiooni või olnud muul viisil tarbijatele kahjulik.

Kuigi ministeeriumi teade ei maininud ühtegi ettevõtet nimeliselt viitab avalduses mainitud mure otsingumootorite, sotsiaalmeedia mõnede veebimüügiteenuste pärast digihiidudele nagu Google, Apple, Facebook ja Amazon, vahendasid Axios ja BBC.

"Ilma sisulise turukonkurentsi distsipliinita on digitaalplatvormidel võimalus tegutseda viisil, mis ei võtta arvesse tarbijate nõudmisi," rõhutas kartellivastast osakonda juhtiv asejustiitsminister Makan Delrahim.

Uurimise detailide kohta on esialgu siiski vähe. Samuti pole teada, millisel määral on see uurimine seotud justiitsministeeriumis planeeriva laiema Google-juurdlusega.

Sarnastele digihiidudega seotud probleemidele on juba tähelepanu pööranud ka USA föderaalne kaubanduskomisjon (FTC) ning mitmeid samme ning trahve on tehtud ka Euroopa Liidus.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: