EL alustas Amazoni uurimist seoses kaupmeeste andmete väärkasutamisega

{{1563361680000 | amCalendar}}
Foto: Reuters/Scanpix

Euroopa Komisjon alustas kolmapäeval Amazoni põhjalikku uurimist, sest kahtlustab USA suurettevõtet oma veebipoes tegutsevate kaupmeeste andmete väärkasutamises.

Ametlik uurimine avab uue peatüki Euroopa Liidu kampaanias piirata USA tehnoloogiagigantide nagu Google, Facebook ja Apple mõjuvõimu.

"Ma olen otsustanud põhjalikult uurida Amazoni äritavasid ja selle topeltrolli turuplatsi ja jaemüüjana ning hinnata firma vastavust Euroopa Liidu konkurentsireeglitele," ütles konkurentsivolinik Margrethe Vestager.

Komisjoni esialgne uurimine näitas, et Amazon võib kasutada platvormil iseseisvalt tegutsevate kaupmeeste müügiandmeid, et saada endale konkurentsieelis.

Amazon muudab osana leppest Saksa ametivõimudega kasutustingimusi

Saksa konkurentsiamet lõpetas Amazoni turupositsiooni kuritarvitamist puudutava uurimise, kuivõrd veebihiid nõustus oma kasutustingimusi muutma.

"Oma menetlusega saavutasime märkimisväärse ülemaailmse parenduse Amazoni platvormil tegutsevate müüjate jaoks," ütles Saksa konkurentsiameti juht Andreas Mundt.

Ametkond lisas, et Amazon teeb täna teatavaks uued tingimused, mis kehtivad kõigile selle poodidele, sealhulgas USA ja Aasia omadele. Muudatused jõustuvad 30 päeva hiljem.

Muudatuste järgi võtab Amazon suurema vastutuse oma äripartnerite ees. Samuti luuakse "30-päevane hoiatusperiood", kui mõni kaupmees platvormilt eemaldatakse.

Lisaks sellele on võimalik nüüd lahendada vaidlusi Euroopas riikide kohtutes, mitte ainult Luksemburgis nagu praegu.

Vastutasuks loobub konkurentsiamet novembris kaupmeeste kaebuste peale alustatud uurimisest.

Peamine kriitika Amazonile oli see, et kuna see toimib nii kaupmehe kui müügiplatvormina, võib see anda endale teiste kaupmeeste ees konkurentsieelise.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: