Euroopa Parlament hääletab Simsoni kinnitamise üle neljapäeval

{{1562916660000 | amCalendar}}
"Valimisstuudio" Vikerraadios 05.02.2019 Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Euroopa Parlament (EP) hääletab Kadri Simsoni Euroopa Komisjoni voliniku kohale kinnitamise üle järgmise nädala neljapäeval, Simsoni kuulamine toimub sellele eelneval päeval.

Euroopa Parlamendi komisjonide esimeeste konverentsi kohtumisel kolmapäeval toimub Euroopa Komisjoni volinikukandidaatide Kadri Simsoni ja Ioan Mircea Pascu kuulamine, teatas Euroopa Parlamendi pressiteenistus reedel. Algselt teatas pressiteenistus, et kuulamine peetakse teisipäeval. Täiskogu hääletus toimub neljapäeval, pärast seda kui EP esimeeste konverents on kuulutanud kuulamised ametlikult suletuks.

Neljapäeval Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeriga kohtunud Simson ütles, et Juncker otsustas saata tema kandidatuuri järgmisel nädalal Euroopa Parlamenti kinnitamisele, kuid kindlat valdkonda Juncker talle ei määranud. See jättis lahtiseks, millise parlamendikomisjoni ette Simson kuulamistele läheb, kuna tavapäraselt kuulab volinikukandidaati europarlamendi alaline komisjon, mis tegeleb tema tulevase töövaldkonnaga. Komisjon annab kandidaadi suhtes oma hinnangu, mille põhjal hääletab parlamendi täiskogu.

Selleks, et Euroopa Parlament saaks alustada volinikukandidaadi heakskiitmise protseduure, on siiski vajalik Euroopa Komisjoni presidendi ametliku kirja jõudmine parlamenti.

Juncker esitas volinikukandidaadid Europarlamendile

Juncker saatis reedel kirja Euroopa Parlamendi presidendile David Sassolile, milles informeeris teda oma otsusest esitada Simson ja Pascu parlamendile volinikukandidaadina hindamiseks. Juncker informeeris ka Euroopa Liidu Nõukogu eesistujamaa Soome peaministrit Antti Rinnet ning tema Eesti ja Rumeenia kolleege Jüri Ratast ja Viorica Dăncilăt oma otsusest, teatas Euroopa Komisjoni pressiteenistus reedel.

Samas öeldakse, et Juncker intervjueeris neljapäeval Simsonit ja Pascut ning tõdes nende vajalikku pädevust vastavalt Euroopa Liidu lepingu artiklile 17(3). Juncker otsustas ka mitte määrata volinikukandidaatidele konkreetseid vastutusvaldkondi, viidates nendele väga lühikeseks jäävale ametiajale. Nad hakkavad osalema Euroopa Komisjoni volinike kollektiivsetes tegevustest ja projektimeeskondades, edastas Komisjoni pressiteenistus.

Simsoni ja Pascu kinnitamiseks on järgmine nädal viimane võimalus enne seda, kui Euroopa Parlament septembri keskpaigani suvepuhkusele suundub.

Eesti ja Rumeenia esitasid uued volinikukandidaadid pärast Euroopa Komisjoni voliniku Corina Crețu ja Euroopa Komisjoni asepresidendi Andrus Ansipi valimist Euroopa Parlamenti.

Junckeri juhitud Euroopa Komisjoni, mille koosseisus Simson ja Pascu tööle hakkavad, ametiaeg lõppeb 31. oktoobril.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: