Valitsus esitas Simsoni ametlikuks voliniku kandidaadiks

{{1562602920000 | amCalendar}}
Andrus Ansip, Jean-Claude Juncker ja Kadri Simson
Andrus Ansip, Jean-Claude Juncker ja Kadri Simson Autor/allikas: AP / Scanpix

Eesti valitsus saatis esmaspäeval Euroopa Komisjonile ametliku kirja, milles esitas Eesti kandidaadina voliniku kohale Kadri Simsoni.

Simsoni kandidatuur sai võimalikuks tänu Euroopa Liidu Nõukogu esmaspäeval tehtud otsusele, et toetavad ka nn ajutisi volinikke, mille vastu oli Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker.

Nimelt on Juncker varaselt öelnud, et ametist lahkuvate volinike asemele ei peaks enne uue komisjoni koosseisu kogunemist vahevolinikke nimetama. Juunis esitas Juncker selle ettepaneku ka Euroopa Liidu Nõukogule. 

Junckeri ettepanek ajutisi volinikke vältida vajanuks ühehäälset toetust, kuid seda tööhõive, sotsiaalpoliitika, tervise- ja tarbijaküsimuste nõukogult, millesse kuuluvad EL-i sotsiaalministrid, ei tulnud.

Uue voliniku nimetab EL-i Nõukogu ühisel kokkuleppel komisjoni presidendiga ja pärast konsulteerimist Euroopa Parlamendiga.

Valitsuse pressibüroost anti ERR-ile teada, et Simson peaks kohtuma Junckeriga lähiajal. Seejärel teavitab komisjoni president Euroopa Parlamenti kavatsusest määrata kandidaat volinikuks. Pärast seda toimub voliniku kandidaadi ja Euroopa Parlamendi vahel arvamuste vahetamine. 

Kadri Simsonist saaks selle kadalipu läbimisel uus volinik Andrus Ansipi asemel, kes valiti europarlamenti. Mis valdkonna volinikuks Simson saab, ei ole veel teada. Samuti pole teada, millal ta Brüsselis tööd peab alustama.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: