Uue Euroopa Komisjoni ametissesaamine võib lükkuda detsembrisse

Uue Euroopa Komisjoni ametisseastumine võib lükkuda detsembrisse, sest Euroopa Parlament on mitu volinikukandidaati tagasi lükanud, ütles parlamendi spiiker David Sassoli laupäeval.

Europarlamendi saadikud on kandidaatide ülekuulamise istungite järel seni tagasi lükanud Rumeenia, Ungari ja Prantsusmaa kandidaadi. 

"Parlamendil on käsil läbipaistev menetlus. Nüüd peavad Rumeenia, Ungari ja Prantsusmaa nimetama kolm uut kandidaati ning siis liigume edasi nende kandidatuuri ülevaatamisega," lausus Sassoli Itaalia uudisteagentuuridele.

"Arvan, et võibolla enam ei saa 1. novembri kuupäevast kinni pidada ning liigume 1. detsembrile," lisas ta.

Järgmises, Ursula von der Leyeni juhitud komisjonis tööle hakkama pidanud kandidaatide ülekuulamised pidid lõppema 23. oktoobriks.

Euroopa Komisjoni pressiesindaja ütles reedel, et uue komisjoni ametisseastumise aeg sõltub kahest asjast: europarlamendist ning sellest, kui kaua kolmel riigil uute kandidaatide nimetamiseks kulub.

Eelmisel nädalal andsid Euroopa Parlamendi fraktsioonid heakskiidu Eesti Euroopa komisjoni volinikukandidaadile Kadri Simsonile. Simsonist saab energeetikavolinik.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: