Tusk lükkas Johnsoni nõudmise Iiri kaitsemeetme osas tagasi

Euroopa Komisjoni eesistuja Donald Tusk lükkas tagasi Briti peaministri Boris Johnsoni nõudmise loobuda Brexiti nn kaitsemeetmest.

Johnson kutsus Tuskile saadetud kirjas säilitama Iirimaa ja Põhja-Iirimaa vahel läbipaistvat piiri, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tuski hinnangul tähendaks aga kaitsemeetmest loobumine reaalset piiri ja piirikontrolli kehtestamist. Euroopa Liit ei taha, et Iirimaa ja Põhja-Iirimaa vaheline piir muutuks kohaks, mille kaudu saaks ühisturule tuua kontrollimata kaupa.

Johnson kinnitas, et Briti parlament kiidab lahkumisleppe kiiresti heaks, kui piiri kaitsemeedet poleks. Briti peaminister on lubanud ka, et riik lahkub Euroopa Liidust 31. oktoobril, olgu siis leppega või ilma.

Euroopa Komisjoni pressiesindaja Natasha Bertaud ütles, et Brexit tekitab Iirimaa saarele ainulaadseid raskusi. "Mõlemad pooled alustasid läbirääkimisi lubadusega vältida otsest piirikontrolli Iiri saarel. Kaitsemeede on ainus osaliste leitud vahend, mis seda lubadust austab. Oleme valmis analüüsima igasugust konkreetset ettepanekut, mis vastab lahkumisleppe vaimule," rääkis Bertaud.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: