Ratas: Eestis on üks president korraga, aga ka üks peaminister

Seniste peaministrite kogunemine Toompeal
Seniste peaministrite kogunemine Toompeal Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Peaminister Jüri Ratas ütles neljapäeval valitsuse pressikonverentsil, et politsei- ja piirivalveameti juhi Elmar Vaheri juhtum on valitsusjuhi jaoks lõppenud ning koalitsioon läheb edasi.

"On öeldud, et Eestis on üks president korraga. Aga on ka üks peaminister korraga ja ka üks valitsus korraga," ütles peaminister Jüri Ratas neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil.

Ratas andis selle kommentaari enda algatusel, kui TV3 ajakirjanik Eve Heinla oli veidi varem küsinud rahandusministrilt Martin Helmelt, kes üritas eelmisel nädalal siseministri kohuseid täites ametist vabastada politseijuht Vaherit, kuidas ta vastaks president Kersti Kaljulaidil sõnadele, et Martin Helme ei sobi valitsuse liikmeks.

"See teema, politsei- ja piirivalveameti ja Elmar Vaheri teema, me oleme selle teema läbi rääkinud, nii Mart Helme, Martin Helmega kui ka EKRE-ga," ütles Ratas. "Meil oli tõsine jutuajamine. Ma arvan, et see oli hea jutuajamine kõigile osapooltele," ütles Ratas.

"Minu jaoks on see teema saanud punkti. Me läheme edasi, me läheme koostöövaimus edasi," ütles valitsusjuht.

"Loomulikult me oleme õigusriik ja jääme õigusriigiks. Aga et iga päev seda teemat üha uuesti ja uuesti tuua..." sõnas Ratas ja kordas: "Minu jaoks on see küsimus saanud lahenduse."

Siseminister Mart Helme ja politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher kinnitasid pärast neljapäevast kohtumist siseministeeriumis, et nende koostöö jätkub.

Helme sõnul rääkis ta Vaheriga väga avatud õhkkonnas lahti möödunud nädalal puhkenud tüli tagamaad ning mõlemad leidsid, et on kohati käitunud liialt emotsionaalselt. "Tõmbasime teemale kriipsu alla," rääkis Helme ja surus ajakirjanike ees Vaheri kätt.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: