Europarlament toetab Brexiti edasilükkamist

{{1568807700000 | amCalendar}}
Brexit.
Brexit. Autor/allikas: Zuma Press/Scanpix

Euroopa Parlament võttis kolmapäeval vastu mittesiduva resolutsiooni Brexiti-tähtaja järjekordse edasilükkamise kohta, kui Ühendkuningriik seda taotleb.

Kolmetunnise arutelu järel hääletusele pandud resolutsiooni toetas 544 seadusandjat, vastu oli 126 ja erapooletuks jäi 38 saadikut.

Suurbritannia peaks lahkuma Euroopa Liidust 31. oktoobril ning peaminister Boris Johnson kinnitab kangekaelselt, et nii see juhtubki, ja vajadusel leppeta.

Europarlamendi debatis osalenud EL-i pealäbirääkija Michel Barnier ütles, et tahab ööd ja päevad tööd teha, et saavutada mõlemat poolt rahuldav kokkulepe.

Ta kutsus Johnsonit ja tema meeskonda konkreetsete ettepanekutega välja tulema.

Barnier: leppeta Brexiti eest vastutavad Brexiti-meelsed eurosaadikud

Euroopa Liidu pealäbirääkija Brexiti kõnelustel Michel Barnier hoiatas kolmapäeval Briti EL-i vastase Brexiti Partei eurosaadikuid, et Ühendkuningriigi leppeta lahkumise korral vastutavad negatiivsete tagajärgede eest just nemad. 

"Briti kodanikel ja teistel Euroopa kodanikel on õigus tõele Brexiti tagajärgede kohta," lausus Barnier Euroopa Parlamendis Brexitile pühendatud debatis. 

"Need tagajärjed on palju tõsisemad ja palju arvukamad, kui teie olete valmis ütlema. Pärast Brexitit kannate teie kodanike ees vastutust," lausus Barnier märkustes, mis olid suunatud Brexiti Partei saadikutele, teiste seas erakonna juhile Nigel Farage'ile. 

Farage on korduvalt öelnud, et leppeta Brexit on tunduvalt parem kui Suurbritannia ühendusest lahkumine ekspeaminister Theresa May valitsuse ja EL-i vahel sõlmitud lahkumisleppega, mis näeb ette üleminekuperioodi ja Ühendkuningriigi jäämist EL-i tolliliitu kuni poolte vahel uue kaubandusleppe sõlmimiseni.

Briti parlament on lahutusleppe kolm korda maha hääletanud. 

Brexiti kuupäev on 31. oktoober ja peaminister Boris Johnson on lubanud Suurbritannia sel kuupäeval igal juhul EL-ist välja viia. 

Allikas: AP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: