Riigikogu erikomisjon kuulas ära maaeluministeeriumi kantsleri

Illar Lemetti
Illar Lemetti Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Riigikogu korruptsioonivastane erikomisjon kuulas neljapäevasel erakorralisel istungil maaeluministeeriumi kantsler Illar Lemetti selgitusi ministeeriumi töökorraldusest huvide konflikti vältimisel. Komisjon jätkab sama teema arutelu järgmisel nädalal.

Komisjoni esimees Katri Raik (SDE) ütles, et komisjoni eesmärk oli saada ülevaade huvide konflikti tekkimise asjaoludest maaeluministeeriumis ja selle valitsemisalas. Erakorralisel istungil andis selgitusi ministeeriumi kantsler Illar Lemetti. Minister Mart Järvik istungil ei osalenud.

"Maaeluministeeriumis ja selle haldusalas toimunud juhtumid kinnitavad, et Euroopa Nõukogu juures asuva korruptsioonivastase riikide ühenduse GRECO soovitused tegeleda ministrite ja poliitiliste nõunike huvide konfliktide riskide maandamisega on igati põhjendatud," üles Raik.

Komisjoni liikmete küsimused puudutasid ministeeriumi reegleid huvide konflikti käsitlemisel, majavälise õigusabi kaasamist ja tööjaotust ministeeriumi õigusosakonnaga, ministeeriumi teabevahetust allasutustega ning võimalikku sekkumist allasutuse töösse. Ühe küsimusena arutati, kuidas vältida ministri nõunike huvide konflikti.

Komisjon teeb maaeluminisiteeriumile ning veterinaar- ja toiduametile täiendavad päringud ning jätkab arutelu esmaspäeval korralisel istungil.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: