Simsoni esimeseks tööks saab panus Euroopa rohelisse kokkuleppesse

Euroopa Komisjoni tulevase energeetikavoliniku Kadri Simsoni esimene suurem töö saab olema panustamine Euroopa rohelise kokkuleppe koostamisse.

"Juba detsembris saab meie päevakorras olema ka energeetika valdkonnaga väga tugevalt kokku puutuv Euroopa roheline kokkulepe. Nii, et eelkõige me töötame selle algatuse kõigi detailidega," ütles Simson kolmapäeval Strasbourgis ERR-ile pärast seda, kui Euroopa Parlament oli Euroopa Komisjoni uuele koosseisule oma heakskiidu andnud.

Euroopa Komisjoni uus president Ursula von der Leyen on seadnud kliimateemadega tegelemise üheks oma prioriteediks ning lubanud süsinikuneutraalsele ühiskonnale ülemineku plaani sisaldava Euroopa rohelise kokkuleppe (European Green Deal, EGD) kava esitada oma ametiaja esimese saja päeva jooksul.

Euroopa rohelise kokkuleppe alast tööd hakkab Euroopa Komisjonis edendama juhtiv asepresident Frans Timmermans, kes peab selle saavutamiseks lisaks tema alluvuses töötavale kliimameetmete peadirektoraadile koordineerima energeetika, transpordi, põllumajanduse ja kaubanduse valdkonnas tegutsevate volinike tööd.

Euroopa Liit kavatseb süsinikuneutraalsuse saavutada hiljemalt 2050. aastaks.

Kolmapäeval heaks kiidetud Euroopa Komisjoni uus koosseis astub ametisse 1. detsembril.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: