Prokuratuur läks Suvorovi asjas riigikohtusse ühe episoodiga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Artjom Suvorov
Artjom Suvorov Autor/allikas: Madis Hindre/ERR

Kui varasemalt süüdistas prokuratuur Tartu endist abilinnapead Artjom Suvorovit kolmes asjas, siis Tartu ringkonnakohtu õigeksmõistva otsuse järel esitas prokuratuur apellatsiooni riigikohtule ainult ühe süüdistuse osas.

Lõuna ringkonnaprokuratuur vaidlustas Suvorovi õigeksmõistmise matkimisega seotud altkäemaksu võtmise süüdistuses, teatas prokuratuuri pressiesindaja ERR-ile.

Tartu ringkonnakohus jättis oktoobri lõpus muutmata maakohtu varasema otsuse, millega tunnistati Suvorov, keda prokuratuur süüdistas altkäemaksu võtmises ja kelmuses, õigeks.

Riigikohtule esitatud kassatsioonkaebusega taotleb Lõuna ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokurör Margus Gross Tartu ringkonnakohtu otsuse osalist tühistamist ja kriminaalasja saatmist ringkonnakohtule uueks läbivaatamiseks. Prokurör leiab, et ringkonnakohus ei vastanud apellatsioonis tõstatatud küsimustele, vaid nõustus pelgalt Tartu maakohtu otsuse motiividega, edastas pressiesindaja.

"Eestis mõistab õigust kohus ja objektiivse kohtupidamise tagamiseks on meie kohtusüsteem kolmeastmeline. Kui õigeksmõistva kohtuotsuse põhjendused ei ole veenvad ja selgelt jälgitavad, on prokuratuuril õigus küsida kõrgemalseisva kohtu hinnangut. Matkimisega seotud altkäemaksu võtmise episoodi puhul prokuratuur sellisele seisukohale jõudis ja seetõttu küsime sellele riigikohtu arvamust," ütles Gross.

Ivan Zayatsi õigeksmõistmist altkäemaksu andmises, Suvorovi õigeksmõistmist Zayatsilt altkäemaksu võtmises ja Suvorovi õigeksmõistmist kelmuse katses prokuratuur ei vaidlustanud ehk Suvorov on saanud õiguse kahes madalamas kohtuastmes.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: