EKRE eelnõu tühistaks apteegi omandipiirangu

Toomas Sildami intervjuu Martin Helmega
Toomas Sildami intervjuu Martin Helmega Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) apteegireformi eelnõu näeb ette apteegi omandipiirangu tühistamise, annab haiglaapteekidele õiguse inimestele ravimeid müüa ning lubab apteekidel osta ravimeid Eesti ravimite hulgimüüjatest mööda minnes.

EKRE aseesimees ja rahandusminister Martin Helme ütles Postimehele, et fraktsioon tahab eelnõu riigikogule üle anda neljapäeval. Ehkki EKRE koalitsioonikaaslased ei pea uue eelnõu menetlusse andmist mõistlikuks, oli Helme kindel, et eelnõu läheb riigikogus läbi.

"Eelnõu on ettevalmistamisel. See eelnõu pole pikk ja keeruline. Seal on juriidilist teksti poole lehekülje jagu pluss seletuskiri. Meil on eesmärk see neljapäeval riigikogus üle anda," ütles Helme usutluses Postimehele. 

"Peale selle, et praegu kehtivad piirangud ära kaovad ehk siis see omandipiirang ja hulgi- ja jaemüügi lahutamise teema, on meie eelnõu originaalne iva võimalus, et meditsiiniasutused teevad oma apteegi ehk saavad oma varusid ka jaemüügis müüa. Pluss see, et apteegid saaksid osta ravimeid ka väljaspool Eesti hulgifirmasid, mis lahendaks probleemi, et Eestis on mitmest ravimist puudus, sest hulgimüügifirmad ei ole saanud piisavalt häid tehinguid tootjatega," selgitas Helme. 

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: