Barnier: brittide käitumine muudab kaubandusleppe vähetõenäoliseks

Euroopa Liidu pealäbirääkija Michel Barnier Briti peaministri residentsi ees Londonis.
Euroopa Liidu pealäbirääkija Michel Barnier Briti peaministri residentsi ees Londonis. Autor/allikas: SCANPIX / PA Wire / PA Images

Ühendkuningriik ei näita üles mingit soovi lahendada läbirääkimistel Euroopa Liiduga tekkinud ummikseis, mistõttu on kaubandusleppe sõlmimine vähetõenäoline, ütles EL-i delegatsiooni juht Michel Barnier.

"Ühendkuningriigi soovimatus pühenduda avatud ja õiglasele kaubandusele ning tasakaalus kalandusleppe sõlmimisele muudab kaubanduslepingu - praegusel hetkel - vähetõenäoliseks," ütles Barnier neljapäeval.

Barnier ütles pärast sel nädalal Londonis peetud kõnelustevooru, et sellel ei toimunud mingit edasiliikumist õiglase konkurentsi jaoks olulises riigiabi küsimuses.

"Aeg vastuste leidmiseks hakkab otsa saama," lisas Barnier, viidates sellele, et aastavahetuseni, kui lõppeb Euroopa Liidust lahkunud (Brexit) brittidele aastane üleminekuaeg, on jäänud ainult viis kuud. "Kui me ei suuda jõuda kokkuleppele meie tulevaste partnerlussuhete osas, on oodata rohkem hõõrdumist (kahepoolsetes suhetes - toim.)," tõdes Barnier.

Kaubanduskokkuleppe nurjumine tähendaks suurt muutust Euroopa Liidu ja Ühendkuningriigi majandussuhetes, kuna seni kehtinud EL-i raamistik suhetes brittidega uuest aastast enam ei toimiks.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: