Parempoolsete algataja Tõnis Kons: tahame tuua lahkunuid Isamaasse tagasi

Tõnis Kons.
Tõnis Kons. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Erakonnas Isamaa Parempoolsete ühenduse algatanud tahaksid erakonda tagasi tuua sealt lahkunud inimesi ja haarata ka neid, kes parteidest eemale hoiavad, rääkis usutluses Postimehele ühenduse käivitaja Tõnis Kons.

"Parteis on 8000 liiget, aktiivseid vaid paarsada. Liiga palju häid ja mõistlikke inimesi on erakonnast välja astunud. Soovime nad tagasi tuua ja haarata ka neid, kes seni on parteidest eemale hoidnud," selgitas Kons ajalehele. "Muidugi on Isamaas neid, kes ei nõustu meiega, ja nende kaasamine on proovikivi. Loodan, et partei järgmisel suurkogul on esimehe kohale tugev konkurents ja kandidaat ka Parempoolsete ridadest."

Parempoolsete ühenduse üldkoosolek toimub septembris, seal on kavas valida juhatus.

Ise Kons tegevpoliitikasse praegu minna ei soovi ja tahab jääda tegutsema erasektorisse, kus on asjadest rääkimisel vähem raame.

Kes on Parempoolsed?

Rühm Isamaa liikmeid asutas juuli keskel erakonna sees ühenduse Parempoolsed ja käis välja manifesti "Parempoolne valik Eestile", milles lubavad seista läänelike väärtuste ja parempoolse maailmavaate eest ning astuda vastu äärmuslusele Eesti poliitikas. Manifestile on alla kirjutanud 111 inimest, kelle seas on Mihhail Lotman, Siim Kiisler, Toomas Tõniste, Tiina Intelmann, Mihkel Kübar, Andres Laisk, Tiit Matsulevits, Agu Laius, Priidu Pärna, Ela Tomson, Kristina Märtin jpt.

Ühenduse tegevust koordineerivad seitse inimest, kelle seas on näiteks riigikogu liige Siim Kiisler, Tallinna linnavolikogu liige Kaido Kukk, omal ajal poliitilisest ühendusest Res Publica erakonna teinud Tõnis Kons. Ühendusel on oma põhikiri ning nad on loonud sellele ka eraldi kodulehe.

Allikas: Postimees

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: