Ratas: Eesti on riik, kus autopesijast võib saada peaminister

Peaminister Jüri Ratas.
Peaminister Jüri Ratas. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Peaminister Jüri Ratas rõhutas oma kõnes Keskerakonna kongressil inimõiguste ja võrdsete võimaluste tähtsust ning ütles oma varasemale tööelule viidates, et "Eesti on riik, kus autopesijast võib saada peaminister".

"Saan enda näitel kinnitada, et Eesti on riik, kus autopesijast võib saada peaminister. Meil kõigil, selgelt ja üheselt ka poliitikutel, tuleb pingutada, et meie ühiskonnas oleksid võrdsed võimalused igal Eestimaa inimesel," ütles Ratas laupäeval peetud kõnes.

Keskerakonna koalitsioonipartneri Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna tollane esimees Mart Helme ütles detsembris Soome uut valitsust kritiseerides, et seal on "ühest müüjatüdrukust on saanud peaminister".

Ratas asutas 1999. aastal autohooldusega tegeleva osaühingu Värvilised ja oli kolm aastat selle tegevjuht.

Ratas rõhutas oma kõnes, et Eestis peavad kõigil inimestel olema võrdsed võimalused, mis ei tohi sõltuda "soost, sünnikohast, emakeelest, sotsiaalsest taustast, puudest, nahavärvist, vanusest, seksuaalsest sättumusest või mistahes muudest tunnustest". "Kõik me oleme seaduse ees võrdsed," kinnitas ta.

"Meil tuleb tegutseda ja näidata, et Eesti Keskerakonnal on omade ja võõraste asemel ainult, ma rõhutan ainult meie inimesed," rääkis Ratas.

"Keskerakonna tugevus on alati olnud meie võime erinevaid inimesi ühendada, ehitada sildu äärealade ja keskuste vahel, eesti ja vene keelt kõnelevate inimeste vahel, madala ja kõrge sissetulekuga inimeste vahel, noorte ja vanade vahel," lisas Ratas.

Ratas kinnitas inimõiguste tagamise tähtsus ning viitas selle juures Valgevenes toimuvale, kus rahvas nõuab võltsitud presidendivalimiste järel uute ja ausate valimiste korraldamist.

Kliimapoliitkast rääkides kinnitas Keskerakonna esimees, et Eesti eesmärgiks peab olema saavutada 2050. aastaks kliimaneutraalsus.

Lisaks ütles ta, et Keskerakond tuleb välja tervikliku sotsiaalhoolduse süsteemi algatusega.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: